Free songs
Home / Komerčné články / Na dovolenku pri mori si dokáže zarobiť každý študent
Na dovolenku pri mori si dokáže zarobiť každý študent

Na dovolenku pri mori si dokáže zarobiť každý študent

V dnešnom článku sme si posvietili ako si jednoducho zarobiť na letnú dovolenku. Vyspovedali sme pár študentov, ktorí využívajú služby niektorého z internetových portálov ako sú napríklad pracovne-ponuky.eu alebo brigada.sk na hľadanie brigád a vybrali sme pre vás zaujímavý príbeh študentky Petry.

Letná brigáda

Brigádami sa dá slušne privyrobiť

V Bratislave sa plat za hodinu pohybuje priemerne na úrovni 3,30 – 4,5 eura za hodinu, čo nie je na zahodenie. Ľudia, ktorí si chcú trochu privyrobiť majú celkom pestré možnosti.

Petra nám porozprávala akým spôsobom si zarobila na dovolenku. „V zime sme sa s priateľom rozprávali, že by sme išli k moru na dovolenku. Nie je to však lacný špás a pre študenta, ktorý zrovna nepochádza z bohatej rodiny nie je jednoduché si nasporiť takú sumu peňazí, aby si mohol vylihovať pri mori. Keďže študujem ekonomiku, tak som si dala dve a dve dohromady a vymyslela som si celkom jednoduchý spôsob, akým si na svoj sen zarobiť. Rozhodla som sa, že na tento svoj cieľ obetujem 2 dni každý mesiac. Od januára do konca júna to je 12 dní.  Plán bol zarobiť viac ako 400 eur.  Tak som si povedala, že musím zarobiť aspon 4 eurá a 20 centov za hodinu. V ponuke dobre platených brigád som si našla takú, ktorá zodpovedá mojim kritériám a pustila som sa do môjho sna.

Teraz ubehlo 6 mesiacov a ja mám odložených 432 eur. Teraz už len stačí vybrať dobrý last minute a s priateľom si spolu užijeme pekné slnečné dni na pláži. Keď má človek niečo v hlave, tak to je jednoduché. Dôležité je len si stanoviť cieľ a nájsť spôsob ako ho realizovať. A povedzme si úprimne, 12 odpracovaných dní v priebehu 6 mesiacov vôbec nie je veľa. Chce to len odhodlanie a trochu pevnej vôle. Každý, kto hovorí, že nemá za čo ísť na dovolenku, tak je pre mňa len lenivec. Moji rodičia sú chudobní a nemali by mi z čoho zaplatiť dovolenku. Vždy som sa musela spoliehať len na to, čo si zarobím na brigádach. Asi aj preto ma to ťahalo k ekonomike. Vedela som si proste zrátať dve a dve.“

Petra našla celkom jednoduchý spôsob akým sa dajú dosiahnuť akékoľvek menšie ciele. Ak má človek v určitej oblasti nadanie, tak sa dá za podobné obdobie získať oveľa väčší obnos peňazí. Do tejto oblasti spadajú hlavne copywritery, grafici a ďalšie podobné povolania, po ktorých je stále vysoký dopyt a dobudúcna budú určite stále žiadané.

Scroll To Top