Free songs
Home / Bývanie / Jarné upratovanie
Jarné upratovanie

Jarné upratovanie

Aj vám sa pri pomyslení na jarné upratovanie stavajú dupkom všetky chlpy? Nič si z toho nerobte. Nie ste jediný, kto frfle nad jarným upratovaním. Skúste si upratovanie uľahčiť. Vyhraďte si jeden slnečný deň ( napríklad jednu sobotu) a pustite sa do toho. Pri dobrej hudbe vám to pôjde omnoho lepšie. Samozrejme aj slniečko vám dodá energiu, ktorú tak veľmi potrebujete.

shutterstock_130754510

Na čo všetko by ste sa mali zamerať? Čo všetko zahŕňa jarné upratovanie? Povieme si. Dôležité je však vedieť rozlíšiť jarné upratovanie na byte a jarné upratovanie v rodinnom dome. Rozlišujeme ho najmä po stránke času. Je viac než isté, že upratovanie na byte bude časovo menej náročné. Predsa len jarné upratovanie v rodinnom dome zahŕňa aj upratovanie v pivnici, šope alebo aj na terase. Tomuto sa nájomcovia bytov ( našťastie ) vyhnú. Medzi ktorých patríte vy?

Umývanie okien

Umývanie okien je ako jedna z prvých vecí, ktoré by ste mali mať na zozname. Jarné upratovanie zahŕňa aj túto pre niekoho nemilú činnosť. Väčšina žien vezme handričku, okná pretrie a povie si, že je hotovo. Je dôležité však dbať o to, aby okná neboli šmuhaté. Na umývanie okien by sme vám odporučili teplú vodu, ocot, kvapku Jari a dobrú bavlnenú handričku, ktorá vám nezanecháva fľaky. Dajte si záležať na tom, aby ste si do vody pridali dostatočné množstvo octu. Ocot sa dá použiť nielen v kuchyni, ale aj na čistenie nábytku a okien. Okná sa snažte umývať vždy za slnečného počasia. Nebolo by moc príjemné, keby vám dážď bil do čerstvo umytých okien.

Prášenie kobercov

Pri slnečnom počasí si budete môcť dovoliť vyvetrať aj okná. Ak bývate v panelovom byte, je viac než isté, že pred panelákom nájdete stojan na koberce. Vybehnite von a vyprášte ich. Prášenie je oveľa účinnejší spôsob čistenia ako klasické vysávanie. Vysávaním nedostanete von všetky baktérie, ktoré sa držia v kobercoch. Zoberte si klasický pracháč a vybehnite sa nadýchať čerstvého vzduchu na slniečko. Na kartáčovanie kobercov je ešte čas. Mokré koberce sa vám začiatok jari neuschnú tak, ako počas leta, keď sa teploty šplhajú k 40 stupňov.

Utieranie prachu v každom kúte

Práve na jar je ideálny čas vybrať všetky veci so skríň a políc a dostatočne utrieť prach. Nie, že by sme vás podozrievali, že prach neutierate každý týždeň, teraz je skôr ideálnejšie počasie vybrať všetko, namočiť, utrieť a dať naspäť. Vezmite do rúk prachovku alebo obyčajný papier, ktorý si zľahka navlhčíte. Je lepšie sa vyhnúť čistiacim prostriedkom, ktorý zbytočne dráždia nosové dutiny. Stačí vám len voda a dobrá handrička/ papier, ktorým všetko vyčistíte. Uvidíte, že hneď sa vám bude v domácnosti lepšie dýchať.

Nevynechajte ešte aj svoju bielizeň dostatočne ju vyprášte, prezlečte a dajte vyvetrať na vzduch. Ak sa vám nedá ísť s ňou navon, tak si poraďte iným spôsobom. Otvorte okná a preveste ju cez parapety.

Scroll To Top