Free songs
Home / Deti / Ako mať home office a dieťa a byť efektívna
Ako mať home office a dieťa a byť efektívna

Ako mať home office a dieťa a byť efektívna

Pracovať z domu a zároveň sa starať o ratolesť nie je nič jednoduché. Počítačová obrazovka na vás kričí “pracuj na mne, pracuj na mne” a z detskej izby počujete hlasy “staraj sa o mňa a venuj sa mi”. Mnoho ľudí sa nedokáže naplno sústrediť na prácu, keď vie, že len pár metrov od neho je jeho dieťa, ktorému sa musí tiež venovať. Existuje však niekoľko spôsobov, vďaka ktorým môžete svoju prácu počas home officu skutočne zefektívniť, aj keď je s vami doma vaša ratolesť. A je jedno, či má len pár mesiacov alebo už niekoľko rokov a prvý vzdor za sebou.

shutterstock_77997193

Nájdite si pomoc 

Multitasking nefunguje tak dobre, ako by ste si mysleli a prepínať medzi prácou a starostlivosťou o dieťa je predsa len o dosť náročnejšie, ako prepínať medzi písaním článku a vybavovaním mailu. Preto, ak pracujete často resp. stále domu, možno by ste mohli porozmýšľať o tom, že by ste si mali najať pestúnku. V prípade, že je home office výnimočný, požiadajte svoju kamarátku o pomoc, či by vám s ratolesťou nepomohla, kým vy budete pracovať.

Pestúnka a aktivity mimo domu

V prípade, že by ste si najali pestúnku, pretože pracujete celý čas z domu, stále by vás mohla prítomnosť dieťaťa a pestúnky vyrušovať. Preto je dobré, keď dieťa pôjde s opatrovateľkou na prechádzku, na detské ihrisko alebo na výlet. Jednoducho dieťa sa bude zabávať viac ako doma a vy sa budete môcť sústrediť oveľa lepšie na svoju prácu. Ako sa hovorí – win-win situácia pre obe strany.

Predstierajte, že ste odišli

Ďalším spôsobom ako zariadiť, aby dieťa nebesnilo, že pracujete doma, je predstierať svoj odchod do skutočnej práce. Opatrovateľka alebo vaša kamarátka ho bude zabávať a vy sa potichu vrátite domov a budete tu pracovať. Tentokrát svoju prácu nepredstierajte, zamestnávateľ by z toho nemal veľkú radosť. Navyše by bola táto lesť celá zbytočná.

 

Scroll To Top