Free songs
Home / Auto-moto / Ako zvýšiť komfort v aute za pár eur
Ako zvýšiť komfort v aute za pár eur

Ako zvýšiť komfort v aute za pár eur

Nie každé staršie auto musí automaticky prísť o svoje jazdné vlastnosti. O čo však časom určite príde je komfort z jazdy v porovnaní s modernejšími vozidlami. Vyhrievané sedadlá, elektronicky nastaviteľné sedadlá, cúvacie kamery či senzory sú dnes bežnou súčasťou takmer všetkých áut strednej triedy. A vy si zrazu uvedomíte, že váš štvorkolesový miláčik je už starý. Nemusíte sa ho však hneď zbaviť, za pár eur môžete zvýšiť pohodlie pri jazde a aj pri údržbe. Lebo pohodlnosť a praktickosť je dôležitá, tak ako nebudete spájať dve hadice eskapaskami, ale použijete rýchlospojky, tak si vďaka týmto tipom zjednodušíte starostlivosť či vytvorenie komfortu vo svojom aute.

shutterstock_152539595

Netepujte koberčeky po každom silnejšom daždi

Či už máte deti, domáce zviera alebo chodíte radi na turistiku, vždy príde do auta niekto zablatený. A vtedy vám neostáva nič iné, ako riešiť, kto vám vytepuje koberčeky tentokrát. Nájdite si rohože do auta z gumy a tento problém okamžite vyriešite. Keď budú špinavé, vytiahnete ich von a vyprášite ich alebo vystriekate záhradnou hadicou a budú ako nové a koberčeky prežijú bez ujmy.

Kožené sedačky a leto nejdu dohromady

Nikto nemá rád kožené sedačky, ktoré sú rozpálené júlovým ostrým slnkom. Vtedy máte pocit, že si nesadáte do auta, ale na vyhriaty pekáč. Čo s tým? Nemusíte ísť hneď prečalúniť interiér, stačí, ak si obstaráte poťahy do auta a hneď to bude prijateľnejšie. Ideálne v nejakých svetlejších farbách, keď sa vám náhodou zašpinia, môžete ich veľmi jednoducho dať dole a oprať ich. Je to každopádne oveľa lepšie, ako si sadať na rozpálenú kožu.

Deflektory na okná

Skvelým pomocníkom sú deflektory na okná – zvýšia komfort a znížia spotrebu paliva. Vďaka ich tvaru bude mať auto lepšiu aerodynamiku, čo vedie k zníženiu spotreby a ak radi jazdíte s otvorenými oknami, zmiernia hladinu hluku, ktorá bola nepríjemná pri vyšších rýchlostiach. Už za pár eur si môžete zvýšiť komfort vo vašom aute. Idete do toho?

Scroll To Top