Free songs
Home / Komerčné články / Holenie – magický obrad
Holenie – magický obrad

Holenie – magický obrad

Niekomu vyhovuje bujná brada, iný má radšej na hladko oholenú pleť. Hádky a spory čo je lepšie či mužnejšie nemajú a nebudú mať nikdy jasnú odpoveď. Čo však môžeme s istotou tvrdiť je fakt, že neupravená či zle oholená brada mužom nesvedčí.

Ak patríte medzi holobriadkov alebo mužov, ktorí radi nosia plnú bradu, strnisko alebo aspoň fúzy, zaiste ste už prišli vo vašej kúpeľni do kontaktu s potrebami na holenie. A pokiaľ ste doslova na vlastnej koži už vyskúšali, aké to je oholiť sa nekvalitnou, tupou žiletkou, určite nám dáte za pravdu, že to nie je ani komfortný ani účinný spôsob úpravy porastu na tvári. Len s dobrým holiacim náčiním vykúzlite ten správny a dokonalý strih vašej brady a fúzov.

screen-luxusne-holenie-sk

Prípravky na holenie

Ako každý úkon, aj holenie si vyžaduje určitú prípravu. Obyčajne pri nej ide o zmäkčenie fúzov, ktoré potom dokážeme ľahšie upravovať. Väčšiu poddajnosť fúzov docielime nanesením rôznych mydiel, krémov či pien, ktoré vďaka obsahu lanolínu, glycerínu a ďalších účinných látok zároveň hydratujú a skľudňujú podráždenú pokožku. Bohatá pena, príjemná vôňa a pokožka v dokonalom stave – to sú atribúty tých najkvalitnejších prípravkov na holenie.

Holenie britvou

Tento holiaci nástroj patrí medzi veľkú klasiku. Pred pár desiatkami rokov to bol medzi mužmi a v holičstvách bežne používaný nástroj, s ktorým majstri holiči narábali s obdivuhodnou zručnosťou. S nástupom žiletiek a holiacich strojčekov ustúpili britvy do úzadia a dnes ich môžeme vídať najmä vo filmových kovbojkách. Úplný zánik im ale nehrozí, naopak! Britvy sa stali luxusným a veľmi osobným nástrojom. Tie najluxusnejšie sa vyrábajú ručne a sú dodávané s vlastným sériovým číslom a certifikátom pravosti. Zaujímavou službou je tiež možnosť nechať si na čepeľ laserom vygravírovať logo alebo monogram. Tradične kvalitné spracovanie a jedinečnosť robia z luxusných britiev tovar prvej akosti.

Holenie holiacim strojčekom

Nie len s britvou docielite dokonale hladkú pleť. Rovnako dobre vám poslúžia aj prvotriedne holiace strojčeky so žiletkou. Mnohí na ne nedajú dopustiť a uprednostňujú holenie týmito strojčekmi pred používaním ich modernejších elektrických príbuzných. Panuje dokonca názor, že elektrickým holiacim strojčekom sa nikdy neoholíte tak dobre ako žiletkou. Tak či onak, luxusný dizajn a kvalitné použité materiály robia z klasického holiaceho strojčeka príjemný darček, ktorý bude obdarovanému dlho a verne slúžiť. Na trhu nájdete aj výrobky s ebenovou rukoväťou či držadlom zo vzácneho brezového dreva.

Prípravky po holení

Aby bol obrad holenia úplne dokonaný, je nutné na záver použiť vhodné prípravky po holení. Holenie u mnohých mužov vyvoláva nepríjemnú reakciu pokožky, preto je dobré upokojiť podráždené miesta kvalitnými balzamami, krémami či vodami po holení s hydratačným a protizápalovým účinkom. Vďaka obsahu mentolu docielite príjemné schladenie a navyše získate dlhotrvajúci pocit sviežosti.

Zdroj obrázku: Luxusne-holenie.sk

Scroll To Top