Free songs
Home / Komerčné články / Dve domáce prísady, ktoré posilňujú krehké nechty
Dve domáce prísady, ktoré posilňujú krehké nechty

Dve domáce prísady, ktoré posilňujú krehké nechty

Problém lámavých nechtov sa vyskytuje u viacerých ľudí pomerne často. U žien je to problém väčší, pretože tie si na svojom výzore dávajú naozaj záležať a akákoľvek nezrovnalosť ich vie vyviesť z miery.

 

Niektorí odborníci tvrdia, že príčinou lámavých nechtov je starnutie. Nemusí to byť automaticky myslené tak, že s postupom času a narastajúcim vekom sa nám jednotlivé časti tela začínajú opotrebovávať. Necht sa v priebehu života človeka neustále mení a dorastá, pokiaľ sa oň nebudeme starať, rast sa môže spomaliť a potom prichádza jeho starnutie. Okrem toho si nadmerné lámanie nechtov môžeme spôsobiť vodou, ktorá ich môže vysušiť, tiež niektoré zdravotné problémy sa podpisujú pod ich vzhľad, čo sa už musí riešiť s pomocou odborníka. Ak by ste si ich chceli ozdobiť lakom na nechty, nezabudnite na ich úpravu pred jeho použitím. Máte k dispozícii niekoľko olejov a podporných vitamínov, ktoré však treba aj užívať.

Mandľový olej

K takémuto elixíru krásy na zdravé nechty potrebujete dve veci. Mandľový olej a pár kvapiek citrónovej šťavy. Všetko spolu premiešajte a aplikujte kúru na vaše nechty. Množstvo necháme na vašom posúdení. Nič nepreháňajte, ak si chcete nechty na rukách na niekoľko minút pohodlne ponoriť do tejto zmesi, malá miska postačí. Mandľový olej obsahuje antioxidanty, potrebné živiny a bojuje s ich lámavosťou.

Paradajková šťava

Paradajky a ich zdravé účinky na náš organizmus asi poznáte veľmi dobre. Úspešne vedia zakročiť proti tvorbe rakovinových buniek, ale aj na lámavé nechty sa dá veľmi jednoducho vyrobiť osvedčený recept. Samozrejme, že ak si potrpíte na osvedčené značky gél lakov na nechty, ktoré sa snažia rozšíriť ich zloženie o niektoré dôležité živiny, nikomu v tom nebránime. Každá vec, ktorá je dobrá sa na trhu udrží a spokojní zákazník si pre ňu príde opäť. Lenže domáci recept máte lacnejší a možno aj dostupnejší.

 

Paradajková šťavu si pripraviť viete aj bez návodu. Čo však obsahuje možno neviete. Po tejto kúre sa môžete vybrať do nechtového štúdia a zdravo vyzerajúce prsty nechať upraviť pod LED lampou na nechty, neškodná vec, ktorá si dokonale posvieti na každý detail.

Paradajková šťava je bohatá na antioxidanty, ktoré so starnutím bojujú asi najlepšie a popri tom nechtom dodajú energiu aj bielkoviny. Môžete si pár kvapiek zmiešať s olejom, rozmarínový alebo iný (2 kvapky) a 2 PL spomínanej šťavy. Prispôsobiť si to samozrejme môžete na svoju mieru, nezabudnite na 10 minútový interval, počas ktorého musí elixír na nechty pôsobiť.

Scroll To Top