Free songs
Home / Cestovanie / Dovolenka na Gréckych ostrovoch
Dovolenka na Gréckych ostrovoch

Dovolenka na Gréckych ostrovoch

Vianoce a Nový rok boli už dávno a opäť trávite väčšiu časť dňa v práci. Ak ste pod vianočným stromčekom neobjavili darček v podobe dovolenky, môžete s jej výberom začať aj teraz a spríjemniť si chladné večery. V tejto sezóne sa opäť do popredia dostáva Grécko, ktorého cestovný ruch v poslednom období kvôli kríze upadal. Ak ste teda ešte túto krajinu nenavštívili vyberte si tento rok z bohatej ponuky Grécka, pričom Vás poteší aj výhodná cena.

Grécke ostrovy

Grécke ostrovy

Jedným zo známych ostrovov je Korfu. Hlavným zdrojom príjmu pre obyvateľov je cestovný ruch avšak pestujú sa tu aj olivy aj kumkvaty (trpasličie pomaranče). Tento ostrov však skrýva bohatú históriu a očarujúcu prírodu. Túto si nejeden spisovateľ či básnik zobral za svoju a vďaka nej vznikli diela medzinárodného významu. Dovolenka na ostrove Korfu Vám prinesie dokonalý oddych vďaka pomarančovníkovým a olivovým hájom, belasím piesočnatým a okruhliakovým plážam. Samozrejmosťou je neporušená príroda a číre more s bohatou faunou aj flórou. Ak máte radi skôr mierne a príjemne vlhké podnebie je Korfu pre Vás to pravé.
Spoznajte atmosféru a tunajší život vďaka prechádzkam po malých dedinkách a navštíviť môžete aj starobylé kláštory, či hlavné mesto Kerkyra, ktoré Vás vtiahne do minulosti vďaka zachovalým starovekým benátskym stavbám.

Ak uprednostňujete slnkom zaliate pláže last minite na Rhodose je správnou voľbou. Tento „ostrov večného slnka“ uchváti milovníkov histórie ale aj vášnivých športovcov a milovníkov prírody. Na ostrove nájdete antické stavby ale aj historické pamiatky z obdobia osmanskej nadvlády. Vďaka rušnému nočnému životu si dovolenku na Rhodose užijú aj milovníci zábavy. Je to úrodný a veľmi pohostinný kraj s priezračným morom.
Tak teda navštívte najbližšiu cestovnú kanceláriu a vyberte si dovolenku snov.

Scroll To Top