Free songs
Home / Tipy & triky / Dokonalá hydratácia vašej pokožky? Telový balzam s aktívnymi zložkami
Dokonalá hydratácia vašej pokožky? Telový balzam s aktívnymi zložkami

Dokonalá hydratácia vašej pokožky? Telový balzam s aktívnymi zložkami


Nedostatočne hydratovaná pokožka stráca pružnosť a svoj svieži vzhľad. Aby si vždy zachovala dobrú kondíciu, vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ak neviete, ako na hydratáciu pokožky zvonku i zvnútra, poradíme vám.

Prečo hydratovať?

V pokožke sa nachádza až 20 % z celkového množstva vody, ktoré je obsiahnuté v ľudskom organizme. Pri jej vysúšaní dochádza k zníženiu jej schopnosti zabrániť prieniku škodlivých vplyvov z okolia. Baktérie, vírusy, ultrafialové žiarenie a iné negatívne faktory tak nemusia prekonávať našu prirodzenú obrannú bariéru. Nedostatočne hydratovaná pokožka je navyše napnutá, náchylnejšia k poškodeniu aj tvorbe vrások a pôsobí unavene. Pri poklese obsahu vody približne na polovicu, môžete pociťovať tiež svrbenie alebo pálenie.

Hydratujte pleť zvnútra

Aby sa do pokožky dostalo množstvo tekutín, ktoré potrebuje, je dôležité dbať o dostatočný pitný režim. Odborníci ich odporúčajú prijať minimálne 2 l denne. Tento objem však nezahŕňa kávu alebo kofeínové nápoje, ktoré majú celkom opačný účinok. Ak chcete svojej pokožke dopriať dostatok vody, zamerajte sa na bylinkové čaje, minerálky v odporúčanom množstve, ovocné šťavy a čistú vodu. Vhodná je tiež konzumácia polievok, ovocia a zeleniny.

Kvalitné telové balzamy pre hydratáciu zvonka

Každý pozná ten pocit napnutej pokožky, keď sa po sprchovaní alebo umytí tváre zabudne nakrémovať. Týmto signálom vás pokožka upozorňuje, že stráca potrebnú vlhkosť. Aby ste jej ju dodali, vyberte si hydratačný telový balzam s obsahom prírodných zložiek. Prírodné oleje a výťažky, napríklad z aloe vera a šalvie, pomáhajú udržiavať vlhkosť aj v hlbších vrstvách pokožky. Pravidelná starostlivosť o pleť a pokožku je nevyhnutná.

Aloe vera pre vašu pokožku

Známy sukulent aloe vera je známy svojou schopnosťou udržať vlhkosť. Je to práve pre jej životaschnopnosť aj v náročných podmienkach púšte. Zložky z tejto rastliny obsiahnuté v kozmetických prípravkoch pomáhajú nielen zvlhčovať, ale tiež regenerovať pokožku. Balzam s obsahom aloe vera zmierňuje svrbenie a má antibakteriálne i antimykotické účinky. Aloe vera využijete tiež na upokojenie pokožky pri spálení slnečnými lúčmi. Táto rastlina je navyše silným antioxidantom, stimuluje obnovu kolagénu a zlepšuje pevnosť pokožky.

Vyskúšajte účinky šalvie

Hoci šalvia lekárska pochádza zo Stredomoria, patrí medzi bylinky, ktorým sa darí tiež v našich podmienkach. Okrem jej schopnosti pomáhať pri problémoch s dýchacími cestami a trávením, sú známe aj jej účinky na pokožku. Telový balzam s prírodným olejom zo šalvie podporuje hojenie, prirodzenú regeneráciu kože a chráni pred vznikom vrások. Má tiež čistiace účinky, prispieva k lepšiemu prekrveniu pokožky a prináša jej potrebné vitamíny a minerály.

Scroll To Top