Free songs
Home / Tipy & triky / 5 maličkostí, ktorými najviac potešíte svojho psa
5 maličkostí, ktorými najviac potešíte svojho psa

5 maličkostí, ktorými najviac potešíte svojho psa

Majitelia psov dobre vedia, že je ako člen rodiny. Upiera na vás svoje dôverčivé oči a keď otvorí papuľku, ste presvedčení o tom, že sa usmieva. Je to tak, psíky si nás vedia s ľahkosťou obmotať okolo prsta… Teda, okolo labky. Dajte im to najavo aj drobnými darčekmi. Tieto maličkosti im zaručene rozkmitajú chvostík od radosti.

1. Venčenie na úplne novom mieste

Začneme niečím, na čo nemusíte minúť ani cent. Venčenie psíka po starých známych chodníkoch má niečo do seba. Skontroluje svoje pachové stopy, možno sa pozdraví so susedmi (s niektorými vášnivejšie, s inými iba slušne), ale aspoň raz za čas by ste mali so psíkom prežiť naozajstné dobrodružstvo.

Vezmite ho do novej štvrte, alebo sa vyberte na prechádzku mimo domova. Možno sa mu bude páčiť v lese alebo si urobíte výlet k novému jazeru. Najdôležitejšie je, aby bol psík v tento deň stredobodom vašej pozornosti. Nové miesto by mal preskúmať tak, aby sa nestratil, nezranil a nestretol so zvieratami, ktoré by ho mohli ohroziť.

2. Granule šité na mieru

Každý psík má iné potreby. Základom by mali byť granule, ktoré neobsahujú geneticky modifikované prísady, chemické konzervanty a rôzne ochucovadlá. Bonusom je, ak neobsahujú ani sóju a pšenicu, ako je to napríklad v prípade granúl Acana. Rovnako ako ľudia, aj psy majú rôzne alergie a intolerancie. Ak si všimnete, že je menej, alebo mu je krátko po jedle zle, skúste si prezrieť zloženie granúl, ktoré mu dávate.

Pre aktívnych psov odporúčame aj AATU granule, pretože obsahujú 80-85% mäsa a 8 druhov ovocia, 8 druhov zeleniny a rôzne koreniny a byliny. Kvalitná strava je dôležitá pre zdravie a dlhovekosť každého psíka.

3. Hrajte sa na schovávačku s jeho obľúbenou hračkou

V oblasti hračiek pre psíky je potrebné prihliadať na ich rasu a osobné preferencie. Žuvacie kosti sú dôležité pre zdravý chrup. Loptičky sa hodia aktívnym psíkom, ktoré rady behajú na čo najdlhšiu vzdialenosť. Pískajúce hračky by mali mať takú veľkosť, aby pohodlne vošli psíkovi do papuľky. Laná zase vyžadujú silu u psíka aj majiteľa.

Nech je to čokoľvek, skúste hrať so psíkom občas schovávačku. V byte je viacero možností na dobrú skrýšu, ale rátajte s tým, že pes môže pri hľadaní niečo zdemolovať alebo vyskočiť na miesta, kde by ste si to nepriali. Vonku je to o niečo jednoduchšie, ale v tom prípade budete potrebovať ďalšieho človeka, ktorý psíka zamestná, kým hračku schováte. Prechádzka v trojici je predsa aj tak zábavnejšia.

4. Upečte mu domáce keksíky

Rád vás psík pozoruje pri varení? Prekvapte ho tým, že tentoraz pripravíte dobrotu iba preňho! Zároveň je upokojujúce vedieť, čo presne do dobroty pre psíka dávate. Vyskúšajte napríklad tieto jednoduché sušienky pre psa:

  • 1 hrnček múky (bezlepkovej, špaldovej, alebo akejkoľvek, akú preferujete)
  • 1 hrnček ovsených vločiek
  • 1/2 hrnčeka ľanových semienok
  • 1/2 až 1 hrnček hovädzieho vývaru
  • 1/4 hrnčeka arašidového masla

Všetko spolu premiešajte, vývar pridávajte podľa hustoty cesta – malo by byť dostatočne pevné na to, aby sa dalo vyvaľkať. Pokrájajte ho na štvorčeky alebo pomocou vykrajovačiek na malé kostičky a upečte v rúre predhriatej na 175°C. Pečte celkovo 20 minút, po 1 minútach keksíky prevráťte. Psíkom podávame iba úplne vychladené keksíky.

5. Kúpte psíkovi bazén

Máme na mysli maličký bazén, ktorý je určený pre najmenšie detičky. Pes sa v ňom počas horúcich dní skvelo schladí. Počas šantenia sa pripravte na to, že budete do minúty mokrí aj vy. Ale za tú radosť to hádam bude stáť za to.

Vyberajte bazény z tvrdého plastu, ktoré sa nenafukujú (v podstate ide o extra veľký lavór), pretože klasický nafukovací bazénik by veľmi rýchlo padol za obeť pazúrikom vašej milovanej malej šelmy.

Scroll To Top