Free songs
Home / Tipy & triky / Čo ste o kokosovom oleji netušili
Čo ste o kokosovom oleji netušili

Čo ste o kokosovom oleji netušili

O prospešnosti prírodných prípravkov vieme všetci. Ich konkrétne účinky sa odvíjajú nielen od druhu, ale aj od spôsobu výroby. Niektoré je lepšie používať v surovom stave, iné sa konzervujú, či napríklad lisujú.

Olivový olej a jeho účinky pozná každý. Prospešné pre naše zdravie sú však viaceré potraviny a produkty potravinovej výroby. O niečo menej známy, no významom rovnako dôležitý je aj kokosový olej. Ten môžeme nájsť najmä v rôznych druhoch kozmetiky, a to práve vďaka vysokému obsahu vitamínu E, ktorý pomáha ako prevencia vzniku vrások. Tento prírodný tuk však má oveľa viac výhod pre naše zdravie aj krásu.

Kokosový olej

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje nasýtené mastné kyseliny, ktoré síce napomáhajú telu so vstrebávaním vápnika, horčík a niektorých aminokyselín. Na strane druhej veľmi neprospieva srdcu a pravdepodobne zvyšuje aj cholesterol. Podporuje však fungovanie štítnej žľazy a zlepšuje imunitu a stimuluje metabolizmus.

O je účinkoch pre naše zdravie a použití v kuchyni sa však už dlhšie vedú horlivé diskusie. Pravdou však je, že na definitívne potvrdenie jeho dobrého alebo zlého vplyvu na zdravie chýbajú rozsiahlejšie štúdie. Neodporúča sa teda nahradiť kokosovým olejom napríklad ten olivový, no občas si ho môžete dopriať aj ako oživenie svojich jedál.

Ideálny je však pre používanie v kozmetike, keďže jeho priaznivé účinky na našu krásu sú nepopierateľné. Asi najviac prospeje našim vlasom. Ak Vás trápia suché, lámavé vlasy, či rozštiepené končeky vmasírujte si do nich trochu kokosového oleja. Ak s ním budete masírovať pokožku hlavy, zbavíte sa lupín.

Pre našu krásu je kokosový olej jednoznačne výborným pomocníkom. V kuchyni s ním však buďte opatrní. V malých množstvách môžete pozorovať zlepšenie zdravotného stavu, či dokonca chudnutie, no väčšie množstvá radšej nahraďte olivovým olejom, ktorého priaznivé účinky sú aj vedecky doložené.

Scroll To Top