Free songs
Home / Komerčné články / Pripravte svoje auto na letnú sezónu
Pripravte svoje auto na letnú sezónu

Pripravte svoje auto na letnú sezónu

Vzduch sa citeľne začíta otepľovať a nielen prvé jarné kvietky, či spievajúce vtáčiky ale aj ručička na vonkajšom teplomery nám začína ukazovať, že k nám postupne prichádza jar.

V tomto období, kedy už teploty permanentne dosahujú plusové hodnoty je najvyšší čas na výmenu Vašich pneumatík za letné. Keď už sa vyberiete do autoservisu, kde Vám pneumatiky prezujú, tak je dobré si nechať skontrolovať aj celkový stav Vášho vozidla a jeho funkčnosť. Najmä ak ste v zime autom veľmi necestovali a bolo dlhšie odstavené pred Vašim domom. Skúsený automechanik Vám veľmi ochotne urobí diagnostiku Vášho auta za pár eur a ak je to potrebné, tak Vám aj doleje chýbajúci motorový olej, či vodu do ostrekovačov. Motorový olej najnovšej generácie Total Quartz 9000 5W-40 Vám zaručí rýchle premazanie motora pri štarte.

Po výmene zimných pneumatík za letné a kontrole technického stavu vozidla je dobré skontrolovať aj interiér Vášho auta. Určite nevynechajte žiadnu priehradku, či iný úložný priestor. Hlavne deti, ktoré sedia na zadných sedadlách zvyknú do priestoru bočných dverí vhadzovať rôzne odpadky, ako sú obaly od potravín, či vyžúvané žuvačky. Ak je tam takýto odpad skladovaný dlhšie, tak môže začať plesnivieť alebo nepríjemne zapáchať. Hlavne obaly so zvyškami jedla, ktoré sa môžu roztiecť a prilepiť na dno úložného priestoru. Auto si v prvom rade dôkladne povysávajte a poumývajte.

Možno zistíte, že bude treba vymeniť napríklad autorohože, ktoré nie sú veľmi drahou položkou a investovať do nich sa rozhodne oplatí. Veď chránia podlahu Vášho auta pred nečistotami, ktoré si so sebou prinesiete na podrážke Vašich topánok. Hlavne v nepriaznivom počasí je veľké riziko zašpinenia podlahy od blata, či špinavej vody. Kvalitná gumená autorohož Vám bude podlahu auta dostatočne chrániť. V prípade, že si chcete vybrať kvalitné autorohože za výhodné ceny, tak navštívte tento e-shop.

Scroll To Top