Free songs
Home / Komerčné články / Čo pomôže proti poteniu
Čo pomôže proti poteniu

Čo pomôže proti poteniu

Potenie je normálna vec a súčasť našich životov. Vďaka poteniu sa zbavujeme toxínov a dá sa povedať, že je zdraviu prospešné. V teplom počasí sa potíme všetci viac, čo je úplne normálne. Viac sa ľudia potia pri strese, zúrivosti, hormonálnych zmenách organizmu a pri niektorých chorobách ako cukrovka či parkinsonova choroba. Problém nastáva, ak sa človek príliš potí aj keď práve nie sú veľké teplá či nemá nejaký závažný zdravotný problém. Je určité percento ľudí, ktorí sa potia viac. Často nepomáha ani dezodorant ani iné kozmetické prípravky proti poteniu. Čo robiť v takom prípade si môžete prečítať v nasledovných riadkoch. Niektorí sa nadmerného potenia zbavujú chirurgicky alebo laserom, čo odporúčame ako poslednú možnosť. Pred tak radikálnym krokom je dobré vyskúšať aj prírodné spôsoby. Veríme, že vám tieto rady pomôžu zbaviť sa nadmerného potenia s pomocou prírody.

shutterstock_155473337

Mäta prieporná a šalvia lekárska – Voňavé bylinky, ktorých extrakt je súčasťou žuvačiek, ochutených minerálok, zubných pást a všemožných kozmetických prípravkov, vrátane deodorantov. Urobte si silný čaj z jednej z týchto byliniek a potierajte si miesta s nadmerným potením. Pomôcť môže aj pitie týchto čajov, lebo obsahujú zložky, ktoré zmierňujú potenie. Podobne sa dá proti poteniu použiť aj zelený čaj.

Tee tree olej – Používa sa aj názov čajovníkový olej má rôznorodé priaznivé účinky na náš organizmus. Antibakteriálne a dezinfekčné účinky tohto oleja spozorovali pôvodný obyvatelia Austrálie, ktorí ho využívali rôznorodo. Dnes sa tee tree olej používa vo všetkých kútoch sveta a vy ho môžete využiť aj proti nadmernému poteniu.

Ocot je ďalší účinný bojovník proti poteniu. Aj keď ocot sám o sebe nie je veľmi voňavý, proti poteniu je dobrým pomocníkom. Stačí si dať pár kvapiek do podpazušia na noc a ráno umyť vodou a mydlom. Proti poteniu sa používa liečivá bylinka kozinec blanitý, ktorý je dobrý aj proti únave. Pitie čajov z kozinca blanitého by malo zmierniť potenie. Zaujímavý spôsob proti poteniu je použitie zemiaka. Stačí odkrojiť plátok zemiaku a potrieť podpazušie.

Ak nechcete používať dezodoranty z drogérie, ktoré môžu mať množstvo škodlivých látok, môžete si domáci deodorant vyrobiť sami z kokosového oleja, jedlej sódy, kukuričného škrobu a esenciálneho oleja. Takýto deodorant je účinný a neobsahuje konzervanty.

Scroll To Top