Free songs
Home / Komerčné články / Čo pomôže proti bolesti zubov
Čo pomôže proti bolesti zubov

Čo pomôže proti bolesti zubov

Bolesť zubov je nepríjemná záležitosť a jediné obdobie, kedy ideme k zubárovi radi je až keď zub priveľmi bolí. Nechceme dávať rady ako sa vyhnúť návšteve zubára pri bolesti zuba, ale máme pre vás pár tipov ako bolesť stlmiť, ak vás zub začne bolieť v noci alebo na dovolenke pri mori. Pri bolesti zuba však odporúčame čo najskôr vyhľadať lekára. Bolesť zuba niekedy môže pripomínať bolesť ucha, s ktorou sa často dá pomýliť. Týchto pár tipov vám môže pomôcť prečkať dlhé hodiny kým pôjdete na vyšetrenie k zubárovi. Predtým si však nezabudnite vyčistiť zuby kefkou prípadne aj niťou, lebo v mnohých prípadoch je bolesť spôsobená baktériami alebo kúskami jedla v zube. Tiež je dobré vypláchnuť si ústnu dutinu slanou vodou.

Jak-docílit-bílých-zubů

Pri bolesti zuba môže pomôcť prikladanie sáčku s ľadom na vonkajšiu časť líca na strane, kde zub bolí. Chlad pomáha nielen proti bolesti, ale aj proti opuchu. Stačí naplniť sáčok ľadom a prikladať ho po dobu 10 minút každú hodinu.

Ak máte zlomený zub alebo vypadnutú plombu, odporúča sa výplň dočasne nahradiť kúskom surového zemiaka. Tým sa zabráni vonkajšiemu vplyvu baktérií a slín, ktoré môžu dráždiť nervy zuba a tým spôsobovať bolesť. Je to opäť veľmi provizórne riešenie, ale na chvíľu môže pomôcť od bolesti.

S bolesťami zubov sa oddávna spájajú klinčeky. Klinčekový olej sa dá zohnať ťažšie ako samotné klinčeky, ale ak ho máte k dispozícii, odporúčame ho prikladať na boľavý zub. Aplikovať sa dá olej priamo na zub alebo na vatovom tampóne 2 až 3 razy denne. Klinčekový olej obsahuje eugenol, ktorý pôsobí antibakteriálne a zmierňuje bolesť. Okrem toho pôsobí preventívne proti zubnému plaku.  Klinčekový olej sa neodporúča tehotným ženám, deťom a ľuďom s cukrovkou či problémami s pečeňou. Ak nemáte olej ale len klinčeky, dajú sa použiť aj tie buď rozhryzené alebo rozdrvené a aplikovať na boľavý zub.

Zaujímavým spôsobom používaným na odstránenie bolesti zuba je prikladanie použitého čajového vrecka. Jednoducho si uvarte čaj a priložte vrecko na problematický zub na niekoľko minút.

Ak máte po ruke tea tree olej, oplatí sa vyskúšať ho proti bolesti zubu. Je to vynikajúce antiseptikum a pár kvapiek má silný účinok. Stačí kvapnúť zopár kvapiek do vody a vyplachovať ústa. Nepoužívajte tea tree olej priamo ale vždy zriedený. Tee tree olej je dobrý aj na afty v ústach.

Posledný veľmi účinný a dostupný spôsob je priloženie rozkrojeného strúčika cesnaku na boľavý zub. Cesnak chvíľu pridržte a bolesť by mala ustúpiť.

Scroll To Top