Free songs
Home / Komerčné články / Cez horúce letné dni nezabúdajte dodržiavať pitný režim
Cez horúce letné dni nezabúdajte dodržiavať pitný režim

Cez horúce letné dni nezabúdajte dodržiavať pitný režim

Odborníci tvrdia, že dospelý človek by mal denne vypiť až 4-5 litrov tekutín. Kávu, alkohol a energetické nápoje by sme samozrejme do toho nemali zarátavať. Ruku na srdce, vypijete aj vy toľko tekutín, najmä teraz cez horúce letné dni?

Pite vodu z vodovodu

Po zobudení pohár čistej vody

Ako prvé, čo by sme mali urobiť hneď po zobudení, je ísť do kuchyne a naliať si plný pohár čistej vody. Odporúča sa dva deci, ale keď vypijete celý obsah sklenenej fľaše na vodu, nič sa vám nestane.

Vždy, keď niekam idete, majte pri sebe tekutiny

Či už cestou do práce, keď budete cestovať v aute alebo v MHD, alebo cestou ku kaderníčke, majte vždy pri sebe aspoň pol litra tekutín. Piť by sme mali pravidelne a nie až vtedy, keď začneme pociťovať smäd. Určite nepodceňte dodržiavanie pitného režimu. Riskujete dehydratáciu, bolesť hlavy a čo je najhoršie, riskujete kolaps. Odporúčame poháre KeepCup, do ktorých si môžete dať aj horúcu kávu, ale neopálite sa.

Môžeme piť horúce nápoje a príliš studené nápoje?

Určite nie. Príliš horúce nápoje by vás ešte viac zohriali a po vypití studených nápojov by ste zachrípli. Pite nápoje v izbovej teplote. Ani nie príliš teplé a ani nie príliš chladené. Niekedy by ste sa potešili studeným nápojom, najmä teraz cez horúčavy. Dávajte si však pozor na hrdlo. Nie je nič horšieho, ako užívanie kvapiek na hrdlo cez horúce letné dni.

To ale neznamená, že nemôžete mať doma niekoľko chladiacich nádob, ktoré keď na jednu až dve minúty namočíte do vody, udrží vám nápoj studených až päť hodín.

Scroll To Top