Free songs
Home / Bývanie / Interiér / Tri cenné rady, ktorých by ste sa mali držať pri kúpe nového nábytku
Tri cenné rady, ktorých by ste sa mali držať pri kúpe nového nábytku

Tri cenné rady, ktorých by ste sa mali držať pri kúpe nového nábytku

Aj vás v blízkej dobe čaká behanie po nábytkárskych obchodoch a vôbec sa na to netešíte? Budete prekvapení, ale mnohé rodinky sa pri výbere nábytku dopúšťajú takých chýb, nad ktorými mnohí krútia len hlavou. Poradíme vám, ako si správne vybrať nábytok, či už hľadáte sektorový nábytok do izby, alebo len obyčajnú komodu.

1. Nepozerajte len na cenu a sústreďujte sa najmä na kvalitu.

Samozrejme, že musíte aspoň orientačne vedieť, koľko môžete minúť na nový nábytok. Cena však nie je až taká dôležitá ako kvalita. Keď budete hľadať pekné obývacie steny, zistite si, či sú vyrobené z masívneho dreva, alebo sú z drevotriesky. Drevotrieska je síce lacnejšia, ale je menej kvalitnejšia ako masív.

2. Premerajte si rozmery miestností, do ktorých idete nábytok kupovať.

Bez rozmerov miestnosti a nábytku, ktorý sa nechystáte meniť, do nábytkárstva ani nevkročte. Viete si predstaviť tú situáciu, keď budete niesť ešte zabalený a poskladaný nábytok domov a pri skladaní zistíte, že vám rozmerovo nevyhovuje? Vždy, keď plánujete kúpu nového nábytku, načrtnite si rozmery na papier, alebo si vytvorte návrh miestnosti v špeciálnom programe na počítači. Predídete tak zbytočným komplikáciám.

3. Zistite si, či sa vám oplatí využiť dovoz od nábytkárstva, alebo si pre nábytok prídete sami.

Nábytok, ktorý si kúpite, musíte nejakým spôsobom dostať domov. Automaticky sa však spoliehame na to, že nám ho dané nábytkárstvo samozrejme za poplatok dovezie priamo pred dom. Skúste však zvážiť aj tú možnosť, že si tovar vyzdvihnete a dopravíte sami. Ak máte niekoho, kto má vozík, alebo nábytok má v zloženom stave také rozmery, ktoré zmestíte aj do svojho auta, bolo by zbytočné platiť nekresťanské peniaze za dovoz. Zistite si ceny a podľa toho sa rozhodnite, ako nábytok doveziete.

Scroll To Top