Free songs
Home / Komerčné články / Bez stresu a bolesti
Bez stresu a bolesti

Bez stresu a bolesti

Pôrod ako taký je normálny a prirodzený proces, a je potrebné sa naň aj takto pozerať. Zbavte sa svojich hororových predstáv, zabudnite na strašné historky, neberte pôrod ako potenciálne nebezpečenstvo. Vo svojej podstate je to najmä práca maternice, sťahuje sa, aby vypudila dieťatko na svet. Na tento proces sa treba plne sústrediť a oddať sa mu. Samotný pôrod nie je bolestný, to čo ho robí bolestným sú naše očakávania a napätie. Takže žena potrebuje v prvom rade spracovať svoje predstavy, veriť, že rodiť môže podľa svojich predstáv a uvoľniť sa. Potom si s pomocou mysle a dostupných produktov vie zaistiť šetrnejší pôrod.

Hlavné je byť v pohode

V každej chvíli je dôležité zachovať pokoj. Nikdy by sme si nemali zbytočne sťažovať konkrétne životné situácie a hľadať v nich pozitívne veci. Aj tehotenstvo je takým obdobím a hlavné je nájsť si čas pre seba, zastaviť sa, upokojiť sa, spomaliť tempo, porozprávať sa s ďalšími tehotnými ženami, s ich rovnakými starosťami a radosťami. Ženy sú v tomto období oveľa citlivejšie a vnímavejšie. Je to ale aj šanca naučiť sa vnímať svoje telo, jeho potreby, signály a takto sa vlastne pripraviť na pôrod. Dieťatko sa v brušku učí akceptovať matkine nálady. Okrem toho reaguje na jednotlivé podnety, ktoré mu matka svojim správaním vytvára.

Bolesť ako taká je súčasťou pôrodu, no v tomto zmysle má asi iný význam, ako bolesť spôsobená chorobou. Môže to byť stav, ktorý pomáha žene nájsť vhodnú polohu na ľahšie rodenie, alebo s pomocou pôrodného gélu spolupracovať s dieťatkom, ktoré sa snaží prísť na svet. Keď však mamička nakoniec privinie svoje dieťatko k sebe, je takáto bolesť zabudnutým pocitom.

Veľké očakávanie

Keď už teda vnútorne cítite, že prichádza ten správny čas a vaše telo už túži po dieťatku, máte príležitosť sa na to ešte dobre pripraviť. Hlavne, ak to bude vaše dieťatko, ktoré vám celkom určite, úplne zmení svet, hodnoty, priority. Je dobré si pred tým naplniť svoje osobné túžby, či už je to cestovanie, spoločné prechádzky s vašou polovičkou, štúdium alebo kariérne ambície. Pripraviť sa fyzicky, ale aj duševne na veľký deň pôrodu a oboznámiť sa napríklad s intímnou kozmetikou Dianatal nemusí byť na škodu ani v takom prípade.

Scroll To Top