Free songs
Home / Komerčné články / Barové vs. Klasické jedálenské stoličky
Barové vs. Klasické jedálenské stoličky

Barové vs. Klasické jedálenské stoličky

V kuchyni či jedálni sa pri dobrom jedle často stretáva celá rodina. Veľakrát je to počas hektického týždňa jediná príležitosť na takéto príjemné „meetingy“ s najbližšími. A kde je dobré jedlo a dobrá pohoda, tam nesmie chýbať ani kvalitné a dobré sedenie. Dávate prednosť klasickým stoličkám alebo tým barovým? Ani jeden výber nie je zlý. Závisí len od toho, čomu dáte prednosť

Barová stolička

Barová stolička

Barové stoličky

Barové stoličky sú typom vysokých stoličiek, ktoré sa často vyrábajú v prevedení s nožnou opierkou na podporu chodidiel. Charakteristická výška barových stoličiek ich robí vhodnými na použitie v baroch a pri vysokých stoloch v reštauráciách. V 21. storočí sa barové stoličky stávajú veľmi obľúbeným kúskom nábytku aj v domácnostiach – zvyčajne stoja pri kuchynskej linke či domácom bare. Ich popularite svedčí aj to, že stoličky sa vyrábajú v rôznych štýlových prevedeniach a umožňujú inú, zaujímavejšiu perspektívu pri jedení, pití či rozhovore.

 • Barové stoličky zdokonaľujú miestnosť a priťahujú pozornosť ihneď po tom, ako vkročíte do miestnosti.
 • Jednou z ich výhod je fakt, že keď sedíte na takejto stoličke, máte pocit akoby ste sedeli na podstavci. Vyššie sedadlo vám pomôže dosiahnuť vzpriamené sedenie, ktoré je zdravšie. To je rozdiel oproti ostatným stoličkám, ktoré pri sedení zvádzajú na hrbenie sa a neprirodzené zmeny polôh.
 • Tento sedací nábytok sa dodá v rôznych farbách a dizajnových prevedeniach. Výber je skutočne ohromujúci. Čo sa materiálov týka, môžete si vyberať z dreva, hliníka, nehrdzavejúcej ocele, kože, látky a dokonca aj prútia. Záleží len na vás, či uprednostníte štýl, životnosť, alebo ich kombináciu.
 • Možnosťou sú dokonca otočné barové stoličky. Ak hľadáte flexibilitu a trendovosť, toto je stávka, ktorú nemôžete prehrať. Pokiaľ sa však obzeráte po luxuse, siahnite po evergreene v podobe barovej stoličky potiahnutej kožou.

Kuchynské stoličky

Moderné jedálenské stoličky tvoria kľúčový prvok jedálenského priestoru. Pri zariaďovaní kuchyne či jedálne je dôležité vyberať stôl aj stoličky tak, aby sa dopĺňali a ladili spolu. Stoličky ako také by mali byť predovšetkým pevné a pohodlné, dizajn je už vecou osobného vkusu každého majiteľa. Rovnako ako barové stoličky, aj jedálenské stoličky sa vyrábajú v zaujímavých štýlových prevedeniach.

 • Stolička bola až do 16.storočia neznámym pojmom. Väčšina ľudí dovtedy sedávala na laviciach, kameňoch či drevených doskách. Len najvyššie postaveným bolo umožnené sedieť na zariadeniach podobných stoličkám. Často sa však jednalo o kráľovské tróny.
 • Nábytok podobný stoličkám vlastnili aj Egypťania už pred 5000 rokmi. Tieto „stoličky“ sa však používali vyložene na ceremoniálne účely.
 • Ak ste čítali Bibliu a máte dobrú pamäť, dáte nám za pravdu, že v knihe kníh nie je ani na jednom mieste zmienka o stoličke či stoličkách.
 • Viktoriánska éra sa vyznačovala lakovanými zdobenými stoličkami, často s orientálnymi motívmi. Dnešný štýl velí skôr orientácii na jednoduchosť, čistotu tvarov a línií.
 • Moderné jedálenské stoličky sú naozajstným skvostom každého interiéru. Nie je výnimkou, že na ich výrobu sa používa kvalitná koža, takže sedenie na nich je veľmi pohodlné.
 • Vintage štýl je trendom aj pri tomto druhu nábytku. Jedálenské stoličky v štýle starých čias patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie.7
 • Pre tých, ktorí si zamilovali niekoľko hodinové sedenia a debaty pri dobrom jedle, sú určené jedálenské stoličky s opierkami. Tento „francúzsky“ štýl stravovanie už preniká aj do našich končín.
Scroll To Top