Free songs
Home / Komerčné články / Ako vybrať vhodný odvlhčova
Ako vybrať vhodný odvlhčova

Ako vybrať vhodný odvlhčova

O dvlhčovač je zariadenie, ktoré slúži na odsatie vlhkosti zo vzduchu v miestnosti. Podstatné je vybrať si odvlhčovač, ktorý má dostatočný výkon, pretože len vhodne zvolený odvlhčovač dokáže skrátiť proces vysušovania. Odvlhčovače vzduchu sú používané všade tam, kde hrozí vznik škody z dôvodu zvýšenej vlhkosti obsiahnutej v stenách. Ak vo Vašej domácnosti bojujete s plesňou bude pre Vás odvlhčovač tým najlepším riešením. Široký sortiment odvlhčovačov nájdete tu.

Rozdelenie odvlhčovačov

Podľa použitej technológie sa odvlhčovače delia na kompresorové a adsorpčné. Podľa konštrukcie na profesionálne, domáce a bazénové.

screen-vzdusin

Použitie odvlhčovačov v domácnosti

So zvýšenou vlhkosťou sa čoraz častejšie stretávame aj v našich domácnostiach, najmä v tých, ktoré prešli rekonštrukciou a sú zateplené. Domáce odvlhčovače nachádzajú využitie najmä v malých priestoroch, v ktorých je zvýšená vlhkosť vzduchu, ako sú komory či pivnice. So zvýšenou vlhkosťou sa ďalej stretávame aj v kúpeľni, v kuchyni, a v miestnostiach, v ktorých sušíme prádlo. Samozrejme okrem týchto miestností môžete odvlhčovať použiť aj v ktorejkoľvek inej miestnosti domácnosti. Odvlhčovač domácnosti by mal mať výkon odvlhčovania 20l/deň. Keďže odvlhčovače bývajú používané dosť často je potrebné vyberať si kvalitné prístroje a venovať ich výberu dostatok času. Moderné domáce odvlhčovače tiež zabezpečujú čistenie vzduchu od plesní, zápachu a spór.

Kde zakúpiť domáce odvlhčovače

Podobne ako iné produkty aj odvlhčovače do domácnosti môžete zakúpiť v bežných kamenných obchodoch, alebo prostredníctvom internetu. Výhodou nákupu cez internet je nižšia cena výrobkov. V eshope vzdusin.sk nájdete široký sortiment odvlhčovačov určených pre domácnosť za výhodné ceny.

Najlacnejší domáci odvlhčovač značky Daitsu je určený do menších priestorov, vďaka pojazdnému koliesku je možné ho jednoducho premiestňovať z jednej miestnosti do druhej, ovláda sa pomocou otočného tlačidla, má výkon 10l/deň a u nás ho zakúpite za 166 €.

Najkvalitnejší profesionálny domáci odvlhčovač vhodný do nepretržitej prevádzky od nemeckého výrobcu Remko s výkonom sušenia 46l/deň , s digitálnym displejom, s automatickým riadením prevádzky prístroja u nás kúpite za 633 €.

Skúsenosti s odvlhčovačmi

Ak si chcete aj vy zakúpiť odvlhčovač či už do domácnosti alebo komerčného priestoru, kliknite sem a zobrazíte skúsenosti s odvlhčovačmi, ktoré majú iní užívatelia odvlhčovačov. Svoj názor s odvlhčovačom tu môžete následne pridať aj vy, a podeliť sa tak o svoje skúsenosti aj s ďalšími záujemcami o odvlhčovač.

Scroll To Top