Free songs
Home / Cestovanie / Ako vybrať dovolenku last minute
Ako vybrať dovolenku last minute

Ako vybrať dovolenku last minute

Dovolenková sezóna je v plnom prúde a väčšina z nás sa spolieha práve na last minute. Dôvody sú rôzne, niekto si nemôže plánovať letný oddych s polročným predstihom, no väčšine vyhovujú skôr nízke ceny na poslednú chvíľu.

Najmä v minulých sezónach bolo možné týmto spôsobom ušetriť aj 50 % z pôvodnej ceny, vďaka čomu sa stále viac ľudí rozhoduje práve pre tento spôsob letnej dovolenky. Toto si však cestové kancelárie uvedomujú, a tak v tomto roku veľké zľavy nečakajte.

Dovolenka last-minute

Dovolenka last-minute

Skutočne dobrý výber však závisí aj od času kedy kupujete. Dobré je teda sledovať ceny v predstihu, pretože väčšina cestovných kancelárií znižuje už pár dní pred odjazdom, no na poslednú chvíľu môže zájazd aj mierne zdražiť. Sledujte preto turnusy aj pred Vašou dovolenkou, aby ste sa vedeli včas rozhodnúť. Rýchlosť je v tomto ohľade najdôležitejšia, keďže zväčša zostáva len pár voľných izieb.

Práve tu sa však dostávame k ďalšiemu problému. Ak cestujete ako rodina, nie je last minute tou najvhodnejšou voľbou. Práve pre obmedzený počet netreba dlho otáľať a radšej obetujte vyššiu cenu, akoby ste nezohnali voľné miesta vôbec.

Služby by však mali byť na rovnakej úrovni, ako za plnú cenu. Mali by ste teda dostať to isté, ako ostatní dovolenkári. Rovnako sa však ubezpečte, že ste dostali všetky pokyny aj zmluvu na mieste. Pri last minute totiž predajca nemôže doručiť tieto informácie 7 dní pred odjazdom.

Ako pri každom inom nákupe dovolenky je však dôležité, aby ste vybrali nielen správne miesto oddychu, ale aj predajcu. Ak ste teda s CK ešte necestovali, zistite si skúsenosti iných aj názory na hotel, v ktorom budete ubytovaní.

Pred kúpou last minute dovolenky si však uvedomte, že často ide o skutočne kúpu v poslednej chvíli. Preto by ste mali byť schopní zbaliť sa aj za niekoľko málo hodín, preto si najmä doklady, ako aj nevyhnutné lieky, potraviny, či oblečenie a kozmetiku pripravte dopredu. Je síce možné takmer všetko kúpiť v nonstop otvorených supermarketoch, no kvalitu nájdete najmä v špeciálnych predajniach.

Scroll To Top