Free songs
Home / Komerčné články / Ako sa starať o vlasy počas leta?
Ako sa starať o vlasy počas leta?

Ako sa starať o vlasy počas leta?

Chlórová voda, morská slaná voda a ešte k tomu horúce slnko vlasom vôbec neprospievajú. A práve preto môžeme letné obdobie označiť pre vlasy ako kritické. Cez leto by sme sa my ženy mali o svoju korunu krásy starať viac, ako cez iné ročné obdobia. Ako sa teda správne starať o svoje vlasy, aby boli krásne, svieže a nestala sa z nich kopa sena? Okrem užívania vitamínov na vlasy by ste mali robiť aj toto.

Účes ako Sarah Jessica Parker

Pokrývka hlavy

Snažte sa čo najviac nosiť nejakú pokrývku hlavy. Buď si vezmite klobúk, alebo šiltovku. Výber pokrývky hlavy samozrejme prispôsobte vášmu outfitu, aby ste nevyzerali, ako by ste práve vyšli z cirkusu. Tým, že UV žiarenie prejde cez ochrannú vrstvu vlasov, naruší ich štruktúru.

Robievajte si masky

Určite to veľmi dobre poznáte. Na internete ste sa dočítali, že najlepší spôsob, ako ochrániť štruktúru vlasov, je dávať si pravidelne masku na vlasy. Nemusíte si zrovna kupovať masky na vlasy. Pokojne si ich môžete vyrobiť aj doma z toho, čo máte v kuchyni/ v chladničke. Droždie, olivový olej, čerstvá žihľava, alebo aj vajíčko určite zúžitkujete pri výrobe domácej masky na vlasy.

Tipy na záver: Ak plánujete tento rok stráviť pri mori nejaký ten čas, vlasy si vždy pri odchode z pláže zmyte čerstvou vodou, aby ste tak odstránili soľ, piesok a iné nečistoty. Cez leto nechávajte vlasy prirodzene schnúť. Snažte sa vyhnúť fénovaniu, pretože práve horúci vzduch z fénu vlasy postupne, ale s určitosťou ničí.

Scroll To Top