Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Ak robíte s peniazi toto, musíte zmeniť vaše návyky
Ak robíte s peniazi toto, musíte zmeniť vaše návyky

Ak robíte s peniazi toto, musíte zmeniť vaše návyky

Nie každý je finančný guru, ale ani to nie je dôvod na to, aby ste sa ku svojim zarobeným peniazom správali nezodpovedne. Možno vám to v tej chvíli príde ako správne riešenie, no s odstupom času prídete na to, že ste urobili chybu. Kedy by ste sa mali zamyslieť nad svojimi finančnými návykmi? Vtedy, ak robíte jednu z týchto vecí.

shutterstock_225827311

Platíte plnú cenu, aj keď nemusíte

Nemusíte vždy čakať len na akcie a zľavy, samozrejme, že niekedy môžete zaplatiť plnú cenu. Ale nemali by ste nakupovať impulzívne, hlavne v prípade, že kupujete niečo drahšie – nábytok, elektroniku či auto. Vtedy si nájdite hodinku času a porovnajte si ponuky na trhu. Takto môžete ušetriť desiatky až stovky eur.

Nemyslíte na dôchodok

Je v poriadku nemyslieť na dôchodok, horšie je, keď finančne nezmyslíte na dôchodok. Žiť pre tento moment je super, ak si dokážete ušetriť niečo aj na dôchodkovom účte. Musíte si uvedomiť, že nešetríte pre nikoho cudzieho, ale pre seba. A keď si ušetríte dosť, môžete mať naozaj super dôchodok plný cestovania a zábavy a vtedy už pokojne môžete žiť len pre dnešok.

Ste spokojný v banke, ktorá nie je najvýhodnejšia

Je vám ľahostajné, že platíte v banke zbytočne veľa za poplatky, za ktoré by ste mohli mať u inej banky dva rovnaké účty. Prečo? Len preto, že by ste museli navštíviť pobočku a vydupať si výhodnejšie podmienky resp. premiestniť účet do výhodnejšej banky. Aj keď sa vám to môže zdať ako zopár eur, ak mesačne platíte o 3 eurá viac ako v konkurenčnej banke, ročne to je 36 eur a o 5 rokov to bude 180 a to vôbec nie je zanedbateľná čiastka.

Neberiete ohľad na svoj mesačný rozpočet

Nepristupujete k vášmu rozpočtu vôbec zodpovedne, kupujete to, čo sa vám páči bez ohľadu na to, či vám ostanú peniaze na to, čo potrebujete. Musíte si uvedomiť, že najprv musíte zaplatiť nevyhnutné výdavky a až potom kupovať veci, ktoré by pokojne počkali aj do ďalšieho mesiaca.

Ak máte problém s týmito návykmi, mali by ste zapracovať na vašej schopnosti spravovať peniaze.

Scroll To Top