Free songs
Home / Deti / 5 tipov, ako stráviť víkend s deťmi vonku
5 tipov, ako stráviť víkend s deťmi vonku

5 tipov, ako stráviť víkend s deťmi vonku

Aj keď sa koniec prázdniny pomaly blíži, ešte stále máte dosť času na to, aby ste strávili so svojimi ratolesťami super chvíle. Deti sú väčšinu času náročné, ale ani ony nedokážu odolať typickým hrám a zábavám, ktoré si môžete užiť vonku. Aký program môžete pre ne pripraviť? Tu je 5 tipov.

shutterstock_109976480

Máte záhradu? Urobte si malú stanovačku

Záleží na veku, ak máte už väčšie dieťa, pokojne ho môžete zobrať stanovať do prírody k rybníku alebo do kempu. No ak je ešte malé a toto by bolo pre neho veľkou zmenou, postavte stan na vašom dvore či záhrade. Urobte si oheň, opekajte, strávte noc pod stanom a stále to máte pár metrov domov, keby sa strhla veľká búrka. Pre dieťa to bude však super zážitok.

Ukážte im, ako ste sa kedysi hrávali vy

Možno to pre niektoré z detí bude ako cesta do poriadne ďalekej minulosti, keď vytiahnete gumu, švihadlo alebo hula hop kruh. Možno sa na vás chvíľu budú neveriacky pozerať, no potom tieto inštrumenty zoberú do ruky a užijú si ešte lepšiu zábavu ako kedysi vy.

Dajte si súťaž, kto urobí väčšiu bublinu

Bublifuk je aj po desiatkach rokoch stále obrovským lákadlom. Veľké bubliny hrajúce farbami dúhy sledujú deti so zatajeným dychom. Dajte si súťaž s vašou ratolesťou o to, kto urobí väčšiu bublinu. Ak vám dôjde náplň, zoberte trochu jari a zmiešajte ju s vodou.

Loptové hry sú nesmrteľné

Loptové hry sú nesmrteľné. Aj keď je Slovensko hokejovou krajinou, určite vašu ratolesť poteší, keď si na záhrade zahráte futbal, volejbal alebo vybíjanú. Samozrejme, že hru musíte prispôsobiť veku. Jasné, aj vášmu, ale hlavne veku ratolesti.

Choďte si kresliť s kriedou na chodník

Čím viac farieb, tým lepšie. Môžete si nakresliť panáka na skákanie, obrázky alebo sa môžete zahrať slovné hry ako obesenec či slovný futbal. Ak sa rozhodnete kresliť, môžete sa zapojiť aj vy. Skúste niečo podobné, ako uvidíte v tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=U2juYr2Xjeo 

Scroll To Top