Free songs
Home / Bývanie / Interiér / Kožené sedačky a ich prednosti
Kožené sedačky a ich prednosti

Kožené sedačky a ich prednosti

Ak hľadáte niečo špeciálne, vďaka čomu by ste obývačku oživili, kožená sedačka je pre vás tou správnou voľbou. Čím sú tieto sedacie súpravy výnimočné a vďaka čomu sú stále obľúbené?

shutterstock_119752720

Svet kožených sedačiek

Koža je jedinečný materiál, ktorý si získa nejedného človeka aj vďaka prenikavej vôni. Osloví však aj iné zmysly Je príjemná nielen na dotyk, ale aj na pohľad.

V čom spočívajú výhody koženej sedačky?

  • Pohodlie – Kvalitná koža je mimoriadne odolný materiál, ktorý bude ponúkať dlhoročné pohodlie.
  • Ľahká údržba – Rozliate nápoje či iné škvrny? Žiadny problém. Dokážete ich jednoducho vyčistiť navlhčenou handričkou.
  • Správna voľba pre rodiny s deťmi – Ak doma máte deti, určite oceníte výhodu jednoduchého čistenia – nepekné fľaky, omrvinky alebo iné škvrny. Pri malých ratolestiach je fantázia pri “ničení majetku” niekedy bez hraníc. Kožená sedačka je preto najvhodnejšou možnosťou.
  • Vhodná aj pre alergikov – Prach sa pri koženej sedačke neusádza v jej vnútornej štruktúre ako pri tej látkovej a preto je vhodná do domácnosti s alergikmi.
  • Prírodný materiál – Kožu sa doteraz nepodarilo nahradiť nijakými syntetickými materiálmi aj napriek mnohým snahám. Je to prírodný materiál, ktorý sa teplotou dokáže prispôsobiť okolitému prostrediu.
  • Silný a odolný povrch – Je veľmi pružná, pevná a odolná voči opotrebeniu.
  • Pôsobí elegantne a luxusne – Už na prvý pohľad sedačky evokujú pocit luxusu a elegancie
  • Dlhá životnosť – Správna starostlivosť o koženú sedačku zabezpečí jej dlhú životnosť. Kožené sedacie súpravy majú dokonca až štyrikrát dlhšiu životnosť v porovnaní s látkovými.

    Tip: Ak chcete, aby vaša sedačka mala krásnu a sýtu farbu, chráňte ju pred slnečným žiarením. Vďaka tomu nestratí svoj odtieň. Takisto ju neumiestňujte príliš blízko k radiátoru, pretože by mohlo dôjsť k zvýšenému vysúšaniu kože.

Ako spoznám kvalitu kože?

Koža by mala byť jemná a dobre pokrčiteľná. Jej hrúbka by sa mala pohybovať od 1,3 až 1,5 milimetra. Pozor si dajte najmä pri veľkých neprešitých sedákoch. Jednou z vlastností kože je jej nevratná rozťažnosť. Existujú rôzne druhy kože, vypýtajte si reálne vzorky a dobre si ich „ochytajte“.

Ak spozorujete pri kožených sedačkách nízku cenu, pravdepodobne sa pri jej výrobe nepoužila tá pravá a kvalitná koža.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Scroll To Top