Free songs
Home / Cestovanie / 5 dôvodov, prečo navštíviť Taliansko
5 dôvodov, prečo navštíviť Taliansko

5 dôvodov, prečo navštíviť Taliansko

Čižma Európy, ktorá vás nakopne iba k tomu, aby ste si ju zamilovali. Teda v tom prípade, že ju navštívite. Ak tak neurobíte, môžete mať pocit, že Taliansko je iba krajina plná ukričaných ľudí, ktorí jedia iba cestoviny, jazdia na skútroch a futbal je pre nich náboženstvom. Ak si toto o Talianoch myslíte, nie ste až tak ďaleko od pravdy, ale krajina je to naozaj krásna. Tu je 5 dôvodov, prečo by ste Taliansko mali navštíviť.

shutterstock_182388230

1. Talianske ostrovy

Síce také Grécko má až 6000 ostrovov, ale ani Taliansko, ktoré ich má o približne 360, sa má čím pochváliť. Talianske ostrovy sú skutočne ideálnymi miestami, kde si môžete vychutnať aktívnu dovolenku. Napríklad na Elbe sa môžete potápať, bicyklovať, chodiť na túry a zároveň si užívať krásne pláže. Ďalšími ostrovmi, ktoré stoja za návštevu je známa Sicília a Sardínia, ale aj menej známa Lampedusa, Procida, Capri či Lipari.

2. Talianske jedlo

Talianska kuchyňa je veľmi jednoduchá, ľahká a zároveň chutná. Každý región v Taliansku má svoje špeciality, najčastejšie ide o cestoviny a mäso. Takže určite nevynechajte ochutnávku tradičných špecialít a potom nezabudnite ani na pravé talianske gelato a pana cottu. A víno, hlavne to toskánske, napríklad červené z regiónu Chianti patrí medzi úplnú špičku.

3. Talianska architektúra

Taliansko malo svetových architektov, ktorí dokázali vyraziť dych nejednému človeku. Kde začať? Veď len keby ste chceli vymenovať pekné stavby v Ríme, zabralo by vám to pol dňa. Ďalšími krásnymi mestami sú Florencia, Miláno, Bologna či Turín. Ale nezabúdajte ani na menšie mestečká, ktoré vás dostanú svojou atmosférou ako Matera, Alberobello či Cinqueterre.

4. Talianske pláže

Najkrajšie pláže nájdete na ostrovoch a na juhu. Na juhu je slnečná Kalábria, ktorá je špičkou talianskej čižmy. A okrem Kalábrie sú čarovné pláže hlavne na ostrovoch. Povestná tými najkrajšími je Sardínia, ktorú si zamilovali aj známi hollywodskí herci. Jedným z dôvodov je pobrežie Costa Smeralda, ktoré patrí medzi najkrajšie v celom Taliansku.

5. Talianska príroda

V Taliansku nájdete prírodu všetkých druhov. Aj hory, na ktorých sa môžete lyžovať, medzi najobľúbenejšie oblasti patrí Livigno. Alebo aj raj pre všetkých milovníkov piknikov – Toskánsko. Zabúdať nemožno ani na majestátne a krásne Dolomity, jednou z najkrajších oblastí v nich je priesmyk San Pellegrino.

Scroll To Top