Free songs
Home / Úspech a podnikanie / 4 veci, ktoré nesmú v kancelárii chýbať : dôležité sú flipcharty aj káva
4 veci, ktoré nesmú v kancelárii chýbať : dôležité sú flipcharty aj káva

4 veci, ktoré nesmú v kancelárii chýbať : dôležité sú flipcharty aj káva

Výzor a zariadenie pracovného prostredia dotvárajú jeho atmosféru, ktorá má priamy vplyv na zamestnancov a kvalitu nimi vykonávanej práce. Bežný pracujúci človek strávi vo svojej kancelárii až jednu tretinu dňa, preto je dôležité aby sa tam cítil podľa možností čo najpríjemnejšie.

Confident young man standing near whiteboard and pointing it with smile while his colleagues standing near him

Confident young man standing near whiteboard and pointing it with smile while his colleagues standing near him

1.Priestor

Snáď najdôležitejšou vecou pri dizajne kancelárskych miestností je zabezpečiť dostatok priestoru pre každého zamestnanca aspoň v rámci dostupných možností. Preto je dôležité dbať na umiestnenie nábytku ako sú skrine, pracovné stoly atď. Zamestnancom by mal byť umožnený voľný pohyb a dostatok miesta na to, aby sa vo svojej pracovnej “zóne” cítili komfortne. Veľké okná a dizajn v bledých farbách dodajú každej, aj menšej miestnosti pocit priestrannosti a svetla, ktorý pozitívne vplýva na náladu aj myšlienky zamestnancov.

2.Tabuľa alebo flipchart

Tabule a flipcharty sú nesmierne užitočnými pomôckami v kancelárii, či už na zapisovanie informácii a odkazov alebo prezentáciu nových nápadov, stratégii a pod. Prístupnosť týchto pomôcok dáva zamestnancom možnosť častejšie si precvičovať praktické schopnosti prezentácie aj organizácie. Existujú rôzne druhy flipchartov a tabúľ s rôznymi povrchmi, v rôznych veľkostiach aj cenových kategóriach. Rôzne varianty dostupné na trhu zaručujú, že každá firma si nájde presne to, čo potrebuje. Kvalitný flipchart či tabuľa s dlhou životnosťou sú zaručene dobrou investíciou, ktorá môže roky pozitívne vplývať na kvalitu práce vo firme.

3.Kávovar(y)

Práca vie byť občas veľmi vyčerpávajúca, preto sú prestávky počas pracovného dňa nie len príjemné, ale v niektorých prípadoch aj nutné. Sústrediť sa na obrazovku počítača osem a viac hodín bez prestania je pre bežného človeka náročné, nepríjemné a nezdravé zároveň. Kávovar v kancelárii alebo priľahlej kuchynke zaručí zamestnancom dobrú zámienku na potrebný oddych a zároveň stály prísun energie. Rovnako je to aj s občerstvením, ktorého prítomnosť tiež ocení nejeden zamestnanec.

4.Rastliny

Akékoľvek a v akomkoľvek množstve: aj jedna rastlina splní svoju funkciu, bude pôsobiť priaznivo na redukciu stresu a dodá pracovisku príjemnú atmosféru. Rastliny sa dajú považovať aj za súčasť dekorácie keďže sa do každého prostredia. Počas dňa stráveného vnútri bez prírody a slnečného svetla budú aspoň rastliny v interiéri pozitívne vplývať na zmysly zamestnancov a spravia z celej kancelárie útulnejšie miesto.

Foto: Bigstockphoto

Scroll To Top