Viete si poradiť s klzkou vozovkou?

V Komerčné články

Ľad a zima je najväčším nepriateľom asi každého jedného vodiča. Aj keď sme už na striedanie ročných období dobre navyknutí, nemusí to byť vždy ideálna jazda. Výstrelkom počasia sa nevyhneme a v prípade nutného cestovania to musíme zvládnuť. Občas nepostačí ani vysoká obozretnosť, pretože náročné podmienky a nedostatočne upravená premávka urobia svoje.

Klzká vozovka
Klzká vozovka

Ako zvládnuť náročné podmienky?

Ak sa vonku chystá veľká fujavica a husté sneženie, vždy si zvážte priority. Život máte len jeden a cesta sa dá vždy odložiť na neskoršiu dobu. Ak máte s jazdou na ľade nie príliš dobré skúsenosti, ostaňte radšej doma. Máte skvelú príležitosť na to, ako si prekontrolovať jednotlivé súčiastky, pre zaistenie bezproblémových jázd. Možno sa vám po kontrole hodia nové pružiny Eibach. Možno zistíte, že máte naopak všetko v poriadku.

Ďalšou dobre mienenou radou je spomaliť. Mala by to byť inštinktívna reakcia nie len pre zimné podmienky, ale pre akékoľvek nepriaznivé situácie. Občas sa môže zhoršiť aj priľnavosť pneumatík, obzvlášť pri vysokej poľadovici. Ani diaľnica nemusí byť imúnna voči týmto vplyvom, preto sa radšej vyhnite jazde na plný plyn. Ak si chcete počas chladných dní dopriať kvalitné dýchanie motora a dostatočné teplo, myslite na používanie dobrých filtrov K&N. Všetky opatrenia, ktoré svojou starostlivosťou zabezpečíte nakoniec poslúžia len vám.

Sada brzdových kotúčov Ate
Sada brzdových kotúčov Ate

Plánujte dopredu

Brzdné dráhy sú v zime desaťkrát väčšie, ako počas letných mesiacov. Plánujte v predstihu a pozerajte sa dopredu. Možno aj včasne zabrzdenie pomôže predísť veľkej škode. Občas neuškodí spoľahnúť sa aj na predpoveď počasia. Naplánujte si trasu na základe všetkých informácií. Držte sa hlavnej cesty, ktorej predpoklad posypu je mnohonásobne vyšší. Okrem toho si prekontrolujte výbavu. Predná náprava kotúčov Ate zaistí správne riadenie. Obvyklá škrabka na ľad odstráni námrazu na oknách auta. V prípade núdze majte po ruke aj mobil. Samozrejme, že zimné oblečenie je logicky potrebné tiež, nikdy neviete koľko času môžete v chladných podmienkach stráviť.

Viete si poradiť s klzkou vozovkou?
5 (100%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu