Free songs
Home / Komerčné články / Biele zuby v pohodlí domova
Biele zuby v pohodlí domova

Biele zuby v pohodlí domova

Mať biele zuby je známkou dobrého zdravia a osobnej hygieny, okrem toho svojím úsmevom pôsobíte na ostatných veľmi príjemne. Nie vždy je to ale také jednoduché. Vaše zuby nemusia byť, ako tie z reklamy. V mnohých prípadoch je to ovplyvnené veľkým množstvom faktorov, ktoré tento proces môžu do značnej miery zhoršovať. Genetická predispozícia, užívanie liekov, konzumácia tmavých nápojov a sladkostí a v neposlednej miere fajčenie. Prepojiť vašu snahu s týmito vecami nebude ľahké. Musíte si určiť priority a prinajmenšom obmedziť radu pochutín.

Niekoľko príkladov ako si pomôcť

Aj keď nemusí niektorý z príkladov vždy na 100 % fungovať za vyskúšanie nič nedáte. Samozrejme, že pred každým krokom by ste sa mali poradiť so svojim stomatológom, ktorý asi najlepšie pozná vašu sklovinu.

Urobte si malý online prieskum dostupných možností bielenia zubov. Vyberte si kvalitné produkty, ktoré majú dobré referencie a množstvo spokojných zákazníkov. Niekde sa neodporúča voliť obsah oxidu chloričitého, ktorý môže do značnej miery zubnú sklovinu výrazne narušiť. Ideálnym riešením sú pohodlné bieliace pásiky. Ich aplikácia je veľmi jednoduchá a z pohodlia domova získate žiarivý úsmev za pár minút. Ich cena nie je závratná, preto si ich môže dovoliť väčšina z vás.

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky

Pravidelná starostlivosť

Samozrejme, že najlepšou prevenciou je pravidelná hygiena ústnej dutiny. Kvalitná kefka s obľúbenou zubnou pastou urobia  svoje. Podobne je to aj s čistením, ak neviete ako ho čo najlepšie robiť, poradia vám aj v najbližšej lekárni. Veľmi dobrou pomôckou je zubná niť. Pomocou nej si odstránite povlak aj medzi zubami. Musíte byť pri jej používaní ale opatrný a radšej si nechajte poradiť.

V niektorých prípadoch sa za lacnú metódu považuje aj peroxid vodíka. Mnohé bieliace prípravky majú svoju účinnosť založenú práve na jeho obsahu. Vždy dbajte na bezpečnosť, a radšej si ho pri používaní dostatočne zrieďte. Najideálnejšie je 3 % zloženie, ktoré nespôsobí žiadne problémy.

Podobné účinky má aj sóda bikarbóna. Sú to domáce pomôcky, no ich pravidelným a rozumným používaním ušetríte a nič nepokazíte.

Nezabudnite ani na dostatočnú dĺžku čistenia zubov, niekde sa uvádza doba 2 minút, no ak sa ponáhľate aspoň denný kontakt so zubnou kefkou je účinný.

Scroll To Top