Top 7 najnavštevovanejších miest v roku 2015

V Nezaradené

Ak hľadáte skryté perly, ktoré navštívi len pár turistov za rok, neotvorili ste správny článok. No ak chcete vedieť, ktoré mestá boli pre turistov najatraktívnejšie, prečítajte si zoznam 7 najnavštevovanejších miest na svete.

7. Singapur

Takmer 12 miliónov zahraničných turistov navštívilo tento mestský štát plný luxusu a noblesy, ale zároveň aj domov jedného z najväčších námorných prístavov. Nie je to tak dávno, čo Singapur trpel korupciou, mnoho jeho obyvateľov bolo negramotných a dnes patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Aj v turistickom ruchu.

 

shutterstock_178012379

6. New York

Z Veľkého jablka sa rozhodlo v roku 2015 odhryznúť až 12,3 milióna zahraničných turistov. New York je síce mesto, z ktorého vás bude bolieť krk, ale jeho návšteva za to stojí – Manhattan, Socha slobody, mosty a aj skvelá pouličná kuchyňa.

5. Istanbul

Istanbul je mesto, ktoré leží na dvoch kontinentoch – Európa a Ázia. Európska časť je krajšia a aj viac navštevovanejšia, pretína ho úžina Bospor, cez ktorú vedie most do ázijskej časti. V roku 2015 bolo zvedavých na jeho krásne mešity a atmosféru 12,5 milióna turistov.

4. Dubaj

Mesto, ktoré vyrástlo uprostred púšte a ničoho patrí medzi tie najbohatšie na svete. A zarobiť ešte viac mu pomohlo viac ako 14 miliónov zahraničných turistov. Dubaj je mesto plné superlatívov – najvyšší hotel, najväčší prístav či najvyššie položený tenisový kurt na svete.

3. Paríž

V minulom roku až 16 miliónov turistov zlákala v minulosti zatracovaná a dnes zbožňovaná Eiffelova veža, zámok vo Versailles, Notre Dame či moderná štvrť La Defense. Hlavné mesto Francúzska je známe aj svojím skvelým jedlom, vínom a vychutnávaním si života.

2. Bangkok

Hlavné mesto Thajska je turistickým rajom nielen vďaka nízkym cenám, životu na uliciach, ale aj majestátnym chrámom a skvelému pouličnému jedlu. Aj preto sem v roku 2015 prišlo viac ako 18 miliónov zahraničných turistov.

1. Londýn

Víťazom sa stáva hlavné mesto Veľkej Británie. Hrdý a krásny Londýn v roku 2015 navštívilo 19 miliónov zahraničných turistov. Jeho najväčšími lákadlami sú bezpochyby Buckinghamský palác, Tower bridge, Big Ben, London Eye či Hyde park. A čo vy, už ste navštívili niektoré z týchto miest?

Top 7 najnavštevovanejších miest v roku 2015

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu