Letenky Rím

V Cestovanie

Večné mesto. La citta eterna. Aj tak býva pomenované hlavné mesto Talianksa – Rím. V minulosti bolo toto mesto dokonca metropolou sveta. Počas svojej takmer 2800-ročnej histórie bolo sídlom Starovekého Ríma, pápežských štátov, Taliankeho kráľovstva a Talianskej republiky. V súčasnosti tu žije okolo 2,5 milióna obyvateľov a na jeho území sa nachádza najmenší samostantný nezávislý štát – Vatikán.Rím je pre Vás tým správnym miestom, pokiaľ milujete historické pamiatky, námestia, fontány či múzeá. Určite každý z Vás už počul o Koloseu, Bazilike sv. Petra, Sixtínskej kaplnke, Námestí svätého Petra a Benátskom námestí. Tak prečo si ich nepozrieť osobne? Príjemným prekvapením je bezplatná návšteva historickým chrámov a kostolov, poslednú nedeľu v mesiaci je zdarma i návšteva Vatikánskeho múzea a Sixtínskej kaplnky. Keď sa však rozhodnete pre výlet do Ríma, určite nebudete nadšení „len“ historickými pamiatkami! Aj tiché uličky, amfiteátre, futbalové zápasy a nočný život Vám majú čo ponúknuť!

V Ríme sa nachádzajú 2 medzinárodné letiská. Letisko Fiumicino Arpt (FCO, ROM), známe tiež ako Letisko Leonardo da Vinci, je vzdialené približne 35 km od mesta. Bližšie k mestu, vzdialené len 15 km, je Letisko Rome Ciampino (CIA). Z oboch letísk sú vynikajúce pirame spojenia do centra Ríma-vlakové i autobusové.

Letecky sa do Ríma dostanete veľmi jednoducho a lacno! Nie nadarmo sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma! Priame lety sú k dispozícii aj z letiska M. R. Štefánika už od 80€ za obojsmernú cestu ekonomickou triedou. Samozrejme, letieť môžete i z Prahy, Budapešti, či Viedne, no rozdiel v cene letenky nie je skoro žiaden, dokonca často najlacnejšie sú práve letenky z Bratislavy.

Prajeme Vám šťastnú cestu, príjemný pobyt, krásne spomienky a veľa nielen kultúrnych zážitkov!

Môžete si tiež prečítať!

Zaujímavosti zo sveta kontaktných šošoviek

Pri vnímaní sveta okolo nás je zrak nezastupiteľný. Veď väčšina našich spomienok, údajne až 70%, totiž pochádza práve z

Read More...

Syndróm suchého oka

Nejde síce o najzávažnejší zdravotný problém, no syndróm suchého oka dokáže poriadne znepríjemniť život. Pálenie, rezanie očí, pocit cudzieho

Read More...

Chceli by ste dovolenkovať aj so svojím domácim miláčikom?

Dovolenkovať sa dá viacerými spôsobmi, pokiaľ však máte doma zvieratko, ktoré si vyžaduje vašu starostlivosť, mali by ste myslieť

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu