Letenky Rím

V Cestovanie

Večné mesto. La citta eterna. Aj tak býva pomenované hlavné mesto Talianksa – Rím. V minulosti bolo toto mesto dokonca metropolou sveta. Počas svojej takmer 2800-ročnej histórie bolo sídlom Starovekého Ríma, pápežských štátov, Taliankeho kráľovstva a Talianskej republiky. V súčasnosti tu žije okolo 2,5 milióna obyvateľov a na jeho území sa nachádza najmenší samostantný nezávislý štát – Vatikán.Rím je pre Vás tým správnym miestom, pokiaľ milujete historické pamiatky, námestia, fontány či múzeá. Určite každý z Vás už počul o Koloseu, Bazilike sv. Petra, Sixtínskej kaplnke, Námestí svätého Petra a Benátskom námestí. Tak prečo si ich nepozrieť osobne? Príjemným prekvapením je bezplatná návšteva historickým chrámov a kostolov, poslednú nedeľu v mesiaci je zdarma i návšteva Vatikánskeho múzea a Sixtínskej kaplnky. Keď sa však rozhodnete pre výlet do Ríma, určite nebudete nadšení „len“ historickými pamiatkami! Aj tiché uličky, amfiteátre, futbalové zápasy a nočný život Vám majú čo ponúknuť!

V Ríme sa nachádzajú 2 medzinárodné letiská. Letisko Fiumicino Arpt (FCO, ROM), známe tiež ako Letisko Leonardo da Vinci, je vzdialené približne 35 km od mesta. Bližšie k mestu, vzdialené len 15 km, je Letisko Rome Ciampino (CIA). Z oboch letísk sú vynikajúce pirame spojenia do centra Ríma-vlakové i autobusové.

Letecky sa do Ríma dostanete veľmi jednoducho a lacno! Nie nadarmo sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma! Priame lety sú k dispozícii aj z letiska M. R. Štefánika už od 80€ za obojsmernú cestu ekonomickou triedou. Samozrejme, letieť môžete i z Prahy, Budapešti, či Viedne, no rozdiel v cene letenky nie je skoro žiaden, dokonca často najlacnejšie sú práve letenky z Bratislavy.

Prajeme Vám šťastnú cestu, príjemný pobyt, krásne spomienky a veľa nielen kultúrnych zážitkov!

Letenky Rím

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu