Letenky Bangkok

V Cestovanie

Bangkok je hlavné a najväčšie mesto Thajska. Má viac ako 8,4 milióna obyvateľov. Je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií a jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich a rastúcich miest juhovýchodnej Ázie. Nachádza sa v blízkosti Thajského zálivu, na východnom brehu rieky Chao Phraya. Jeho najväčšími konkurentmi sú mestá Hongkong a Singapur. Hovorí sa o ňom, že je pre Thajsko významný ako pre Anglicko Londýn alebo pre Francúzsko Paríž. Toto mesto býva často označované aj ako „Benátky východu“, kvôli sieti kanálov, ktoré sa tu vyskytujú. Zaujímavosťou sú vďaka nim napríklad plávajúce trhy v mestskej časti Taling Chan. Určite Vás však zaujme i Lak Muang (kamenné mesto), palác Suan Pakkard Palace, Národné múzeum alebo svätyňa Erawan. Bangkok je rozdelený na 50 obvodov a nachádza sa v ňom 400 budhistických chrámov, 55 mešít, 10kostolov a 2 synagógy. Medzi negatíva Bangkoku patria znečistený vzduch spôsobený preťaženou mestskou dopravou a obrovský počet nelegálnych kópii dokumentov či súborov. Sú tu tri ročné obdobia, a to teplé, daždivé a suché, teplota vzduchu sa pohybuje od 20-38°C. V Bangkoku nájdete dobrodružstvo, spoznáte inú mentalitu a správanie ľudí a určite pocítite vzdialenosť niekoľko tisíc kilometrov! Mimochodom, na vstup do krajiny potrebujete okrem platného cestovného pasu aj vízum.

Nachádza sa tu i najvyťaženejšie letisko v juhovýchodnej Ázii – Bangkok International Airport (BKK), nazývané i Don Muang. Je vzdialené iba 25 km od samotného mesta a priletieť naň môžete jednou zo šiestich nízkonákladových spoločností, ktoré ponúkajú lety z Európy do tejto oblasti. V Bangkoku je však ešte jedno letisko, nazývané aj ako Nové medzinárodné letisko – Letisko Suvarnabhumi. Toto letisko má kapacitu 100 miliónov pasažierov a 6,4 milióna ton nákladu ročne.

Priame spojenia do Bangkoku sú k dispozícii z okolitých letísk iba z Viedne. Cesta Vás však vyjde pomerne draho – najlacnejšie obojsmerné letenky zoženiete minimálne za 590€! Cena sa však kľudne môže pohybovať až vyše 1000€!

Veríme, že dovolenka v Bangkoku bude pre vás nezabudnuteľná a že si z nej odnesiete mnoho zaujímavých zážitkov!

Môžete si tiež prečítať!

Laserová liečba

Akné robí problémy nielen mladým ženám

Možno budete prekvapené, ale rok čo rok sa zvyšuje počet žien v strednom veku, ktorým sa objavilo akné a

Read More...

Domáci recept proti chrípke

Bývavate často chorí a nechcete sa napchávať veľkým množstvom liekov, kvapiek a cukríkov proti zápalu? Chceme vám odporučiť skvelý

Read More...

Máme dostatok pitnej vody?

Žijeme v krajine, kde nemáme problém s prístupom k pitnej vode. Znamená to však, že ňou môžeme plytvať? Nie,

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu