Ako na plesne v kúpeľni?

V Bývanie, Tipy a triky

Kúpeľňa – miesto, kde vykonávame hygienu a predsa v ňom vzniká nepríjemná pleseň. Pleseň nielenže nemá pekný estetický vzhľad, ale ničí aj zdravie obyvateľov. Ako ale zamedziť vzniku plesní na kúpeľňovej dlažbe a na obklade? Skúste si prečítať nasledujúce riadky.

shutterstock_257502658

 

Nezanedbávajte vetranie

Kúpeľňa je miesto s vysokou koncentráciu vodnej pary. Tým automaticky vzniká riziko vzniku plesní. Ak ale nezanedbáte vetranie po kúpeli, pravdepodobnosť vzniku plesní bude takmer nulová. Kde je ale výskyt plesne najpravdepodobnejší? Nie sú to len obklady na stenách. Najčastejšie sa pleseň objavuje v silikónových tesneniach, či už vaní, alebo sprchových kútov. Ak vám ale nebude umožnené vyvetrať (či už z dôvodu absencie okna, alebo zadymenému exteriéru), skúste si vopred nainštalovať do kúpeľne prístroje na pohlcovanie vlhkosti. Umiestnite ich tam, kde nebudú zavadzať (najlepšie do kúta).

Pravidelne čistite škáričky medzi obkladačkami

Ak chcete zabrániť vzniku plesní v škáričkách, skúste používať overené prípravky na plesne. Kúpiť báraký lacný prípravok, ktorý vám sľubuje aj nemožné, vám ale vôbec nepomôže. Popýtajte sa svojich kamarátok. Určite vám poradia len ten najlepší a naopak, pomôžu vám vyhnúť sa nekvalitným prípravkom na plesne. Skúste raz za týždeň prečistiť škáričky medzi obkladačkami. Pleseň nevzniká len na stenách, ale aj na zemi. Škáričky v dlažbách by ste mali udržiavať čisté a hlavne suché. Pokiaľ ešte nemáte problém s plesňou, na čistenie škár vám postačí stará zubná kefka, hubka a prípravok na čistenie.

Nezabúdajte na prevenciu. Plesne v kúpeľni by vám totižto mohli spôsobiť alergické reakcie a problémy s dýchaním.

Ako na plesne v kúpeľni?
5 (100%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu