Free songs
Home / Komerčné články / Vinylová podlaha – jedna z najobľúbenejších podlahových krytín
Vinylová podlaha – jedna z najobľúbenejších podlahových krytín

Vinylová podlaha – jedna z najobľúbenejších podlahových krytín

Jednou z najobľúbenejších podlahových krytín z posledných časov je vinylová podlaha. Veľmi odolné podlahy, ktoré je možné použiť v kuchyni a kúpeľni. Podlahy, ktoré opticky zväčšujú priestor, umožňujú jednoduchú údržbu a odolávajú aj veľmi náročnej prevádzke. Navyše. Vinylové podlahy sú ponúkané v mnohých farbách a zaujímavých vzoroch, ktoré nájdu svoje miesto v akomkoľvek interiéri.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha

Vinylové podlahy sú vyrobené z PVC (to je zlúčenina z polyvinylchloridu), ale nie je to klasické linoleum. Výrobcovia vinylových podláh čoraz častejšie využívajú 100% recyklovateľné materiály a postupne sa odkláňajú od sporných zmäkčovadiel, takzvaných ftalátov. Jedna z noviniek v zložení je napríklad ricínový alebo repkový olej, ktorý nahradil niektoré z chemických prísad.

Typy vinylových podláh podľa inštalácie

V súčasnosti je na trhu k dispozícii niekoľko druhov vinylových podláh, ktoré sa líšia typom inštalácie. Sú to:

  • lepené vinylové panely,
  • vinyl podlahový zámok,
  • samolepiaca vinylová podlaha.

Zámková vinylová podlaha je v podstate plávajúce podlaha, len namiesto laminátu je jej horná vrstva tvorená vinylom. Plávajúce podlahy sú nenáročné na údržbu a ľahko sa inštalujú. Navyše nemajú zvýšené nároky na základ, čo oceníte najmä do prenájmu. Druhá varianta sú lepiace vinylové podlahy, ktoré sú ideálne na umiestnenie v detských izbách a iných izbách, kde sa deti často pohybujú. Lepené podlahy skvele tlmí zvuk a a pobehovanie detí nebude rušiť susedov.

Možnosť použitia v kuchyni a v kúpeľni

Vinylová podlaha je veľmi obľúbená pre svoju vysokú odolnosť. Je odolná voči vode, mastnote aj pádom vecí. Vinylová podlaha môže byť použitá v obývacej izbe, spálni, detskej izbe, ale aj v kúpeľni alebo v kuchyni. Môže tiež nájsť svoje miesto v rôznych komerčných priestoroch.

Jej odolnosť ovplyvňuje výška nášľapnej vrstvy. Ide o ochranný film, ktorý zabraňuje poškodeniu podlahy. Štandardná hrúbka nášľapnej vrstvy pre domácnosť je 0,3 mm. Pre oblasti so zvýšeným zaťažením, je vhodné voliť vyššia nášľapnú vrstvu 0,4 alebo 0,5 mm.

Široká škála dekorov

Ďalším dôvodom, prečo veľa ľudí vyberajú tento typ podlahy, je jej dizajn. Vinylové podlahy sú k dispozícii v mnohých klasických a moderných dekoráciách. V ponuke nájdete podlahy s dekoráciou dreva, korku, mramoru, kameňa i dlaždíc. Môžete si vybrať presne taký typ, ktorý perfektne zapadne do interiéru vášho domu, hotela alebo do obchodu s odevmi.

Výhody vinylových podláh

Vinylové podlahy sa stali jednou z najpopulárnejších podlahových krytín. A nie je divu. Vinylové podlahy sú ideálne pre tých, ktorí chcú mať luxusne vyzerajúci podlahu za rozumnú cenu. Táto moderná a vysoko odolná podlahová krytina má ľahké pokladanie a ľahko sa udržuje. V jej prospech hovorí tiež vynikajúce tepelnoizolačné a akustické vlastnosti a vhodnosť pre použitie s podlahovým kúrením.

Scroll To Top