Free songs
Home / Nezaradené / Viete, ako funguje centrálne vysávanie?
Viete, ako funguje centrálne vysávanie?

Viete, ako funguje centrálne vysávanie?

Centrálne vysávanie sa stalo prirodzenou súčasťou inteligentných domov. Ide o jednoduchý a elegantný spôsob vysávania, ktorý vás zbaví 100 % prachu v domácnosti. Dosť bolo hlučného vysávania. Ako to funguje?

Carpet cleaning with vacuum cleaner and copy space

Carpet cleaning with vacuum cleaner and copy space

Žiadny ťažký vysávač, len vysávacie zásuvky a hadica

Klasické vysávanie má jednu veľkú nevýhodu – prach nikdy poriadne neodsaje, podstatná časť sa vždy rozvíri po miestnosti a spadne späť. Centrálny vysávač si netreba predstavovať ako ten typický, ktorý ťaháte za sebou. Centrálne vysávanie totiž predstavuje systém potrubí, ktoré v pravidelných rozostupoch ústia v zásuvkách. Do nich stačí zapojiť hadicu a vysávať bez námahy.

Všetky nečistoty a prach smerujú do agregátu vysávača, ktorý je umiestnený na jednom mieste v dome – zväčša v garáži, technickej miestnosti, pivnici alebo v suteréne. Výkon vysávača viete pohodlne ovládať pomocou displeja a tlačidiel na hadici. Tam tiež vidíte všetky informácie, ktoré potrebujete – inteligentný systém vás vopred upozorní, keď treba vyprázdniť umývateľné vrecko alebo vyčistiť filter. Telo vysávača vzduch prefiltruje a špinu odvedie von z domácnosti. Výsledkom je dokonalá čistota.

Centrálne vysávanie je ideálne pre alergikov

Centrálny vysávač je ideálne inštalovať do novostavby, keďže potrubie je umiestnené priamo v stenách domu. Pokiaľ chcete tento systém zaviesť aj do staršej nehnuteľnosti, aj to je možné, aj keď je celý proces náročnejší. Vysávače sú vhodné aj do bytu – telo agregátu stačí umiestniť do skrinky v kuchyni alebo v chodbe.

Vďaka tomu, že je centrálne vysávanie absolútne bezprašné, je ideálne do domácností s alergikmi. Dokonale čistí vzduch, čím vytvára zdravé prostredie. Takýto vysávač na rozdiel od bežného odstráni aj najmenšie čiastočky, baktérie, spóry plesní a výkaly roztočov – všetky domáce alergény, ktoré dráždia dýchacie cesty.

Pozitíva a negatíva

Pozitíva

  • 100 % odsávanie nečistôt a prachu,
  • tichý chod,
  • jednoduchá obsluha (neťaháte za sebou ťažké telo vysávača, vrecko stačí vyprázdniť 1-2x do roka),
  • dlhá životnosť.

Negatíva

  • vyššia počiatočná investícia (modely centrálnych vysávačov sa začínajú pri sumách 1000 eur).

Foto: Bigstockphoto

 

Scroll To Top