Free songs
Home / Komerčné články / Ticho lieči
Ticho lieči

Ticho lieči

Ž ijeme v dobe, ktorá je uponáhľaná, premotorizovaná a oveľa hlučnejšia. Ako cez deň, tak aj v noci sa k nám odvšadiaľ šíria rôzne zvuky, či už sa jedná o hluk áut, vrčanie kosačky, alebo hlasitá hudba, ktorú si Váš sused púšťa do neskorých nočných hodín. Teda iba ak nebývame na samote. Tak k nám zvuky mestskej civilizácie nedoliehajú.

potichu.sk -screen

Nadmerný hluk extrémne škodí našim ušiam. Zvuk presahujúci 130 dB už môže sluchové orgány poškodiť. Odborníci preto doporučujú používať pri niektorých činnostiach, ako je kosenie trávnika, alebo rezanie motorovou pílou ochranu sluchu.

Chorobou dnešnej modernej doby je problém, ktorého latinský názov je tinnitus. Jedná s o stav, kedy človek počuje v uchu rôzne neprirodzené zvuky, ako je šumenie, pískanie, alebo zvonenie, pričom okolo je úplné ticho. K ich vzniku môže okrem hlasitých zvukov významne prispieť aj užívanie rôznych liekov alebo stres. Liečba je dlhodobá a je zameraná najmä na podávanie rôznych medikamentov ako sú antidepresíva. Zaberá však aj akupunktúra alebo elektrická stimulácia. Tento úkaz postihuje často muzikantov. Z tých známejších môžeme spomenúť napríklad Barbaru Streisand.

Dokonalý kľud je snom nejedného pracujúceho človeka. Akákoľvek zvuková izolácia nás chráni pred negatívnym účinkom nadmerného hluku. V panelákoch je ideálnym riešením odhlučnenie stien, stropov či dokonca podláh. Niektoré firmy ponúkajú odhlučnenie Vašich bytov, hoci úplne  odstrániť ho samozrejme nevedia. Dôležitá je však jeho eliminácia. Pridaním zvukovej izolácie na pôvodnú konštrukciu dôjde k zabráneniu prenosu zvukových vĺn a tým k zníženiu hluku prichádzajúceho z vonku. Zaujímavú ponuku odhlučnenia Vašich konštrukcií môžete nájsť aj na potichu.sk. V ich ponuke nájdete aj menej známu ale veľmi kvalitnú kročajovú izoláciu podlahy.

Rovnako dobré vedia hluk pochádzajúci z vonkajšieho prostredia eliminovať aj kvalitné plastové okná. Ak chceme predísť poruchám sluchu a vo vyššom veku netrpieť nedoslýchavosťou je dôležité urobiť preventívne opatrenia. V prípade závažného poškodenia sluchu môže ísť totižto o nenávratný proces. A zdravie máme len jedno.

Hoci hluk úplne odstrániť z nášho života nevieme, vieme sa mu vyhnúť, či ho tlmiť. A to je dôležité. Nájdime si počas dňa priestor, zavrime sa v miestnosti, do ktorej hluk nepreniká, zatvorme oči a ponorme sa do ticha. Takého, ktoré lieči.

Scroll To Top