Free songs
Home / Tipy & triky / Štúdium v zahraničí je investíciou, ktorá sa vyplatí
Štúdium v zahraničí je investíciou, ktorá sa vyplatí

Štúdium v zahraničí je investíciou, ktorá sa vyplatí

Vďaka štúdiu v zahraničí budete mať neporovnateľne lepšie postavenie na trhu práce, než študenti slovenských univerzít. Naviac máte šancu zvládnuť cudzí jazyk na výrazne vyššej úrovni.

Slovenské univerzity nie sú špatné. Pravdou však je, že omnoho väčší kredit majú následne u zamestnávateľov dokonca aj priemerné zahraničné univerzity. V zahraničí sa študuje inak. Menej sa memorujú poučky, zato sa viac kladie dôraz na tímovú prácu v konkrétnych projektoch. Študenti prichádzajú na pracovný trh pripravení okamžite sa zapojiť do práce. Kto absolvuje štúdium v zahraničí, má naviac perfektné znalosti cudzieho jazyka a taktiež veľké množstvo kontaktov do budúcnosti, obvykle z celého sveta. Štúdium v zahraničí znamená rýchlu kariéru a istejší úspech – v zamestnaní, ale aj v podnikaní.

Kde v zahraničí študovať? Nechajte si poradiť od StudyPlanet

Agentúra StudyPlanet sa špecializuje na pomoc pri výbere zahraničných univerzít. Máte možnosť študovať humanitné, právnické, technické, umelecké, politologické, medicínske, enviromentálne, dokonca športové obory. Študenti si najčastejšie volia Austráliu, Veľkú Britániu, USA, Kanadu, Holandsko, Švédsko či Čínu. To je však len malá časť krajín, kam môžete so StudyPlanet vyraziť študovať.

Dnes je hitom štúdium v Austrálii

Austrália láka študentov z celého sveta, a tak sa práve tam máte možnosť stretnúť skutočne s mnohými kultúrami. Záujem o štúdium v Austrálii je obrovský a po Veľkej Británii a USA je práve Austrália treťou krajinou s najväčším počtom študentov. Z top 100 najlepších univerzít sveta sa sedem nachádza práve v Austrálii. Štúdium je možné vo viac ako 1100 inštitúciách na zhruba 22 000 kurzoch. Takže určite nájdete práve ten, ktorý vás zaujíma.

Štúdium v Austrálii si naviac spríjemníte krásou tejto krajiny. Fascinujúca je príroda, pláže, ale aj austrálske mestá.

StudyPlanet vás vyšle aj na jazykový kurz

Láka vás skôr štúdium jazykov v zahraničí? StudyPlanet vám vytipuje vhodné kurzy a jazykové pobyty. Chcete študovať angličtinu? Žiadny problém. Vydať sa nemusíte len štandardne do Veľkej Británie, Írska, Kanady, USA, Austrálie či na Nový Zéland, ale aj na Maltu. Firma zaisťuje jazykové kurzy celkom v 40 krajinách sveta.Pokiaľ ide o angličtinu, môžete študovať tú všeobecnú, ale aj pre akademické či iné špecifické účely. Záujem je o kurzy pre pedagógov a budúcich učiteľov angličtiny, ale aj prípravné kurzy na IELTS, TOEFL, TOEIC či Cambridge First Certificate.

Scroll To Top