Free songs
Home / Móda a krása / Zatočte s akné raz a navždy!
Zatočte s akné raz a navždy!

Zatočte s akné raz a navždy!

Čo pomáha na akné? Táto otázka mnohých zúfalých žien koluje internetom snáď od nepamäti. Rád je mnoho, no len máloktoré sú reálne účinné. Čo teda pomáha proti akné v skutočnosti?

Za vznik akné môžu najmä upchaté póry v pokožke tváre, ale aj pokožke iných častí tela, napríklad chrbtu, či krku. Upchaté póry tvoria v kombinácii s nadmernou produkciou kožného mazu doslova vražednú kombináciu, ktorá zapríčiňuje tvorbu nepekných vyrážok, teda akné. No nie je to len o samotnom akné. Problémom sú už aj upchaté póry, ktoré sa prejavujú tradičnými čiernymi bodkami, ktoré často bijú do očí.

Častou radou v prevencii proti akné je pravidelné umývanie tváre. To síce má nejaký efekt, avšak skutočne len minimálny. Umývaním tváre odstránite časť povrchového mazu, ktorý sa dostane na povrch pokožky, plus nejakú časť nečistôt, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalov. Klasickým umývaním vodou však nikdy neodstránite všetok maz ani všetky nečistoty. Rovnako, ideálnym nápadom nie je ani umývanie pokožky tváre mydlom, ktoré síce zabezpečí lepšie odstránenie nečistôt, avšak môže pokožku podráždiť. Práve preto je potrebné starostlivosť o pokožku doplniť aj vhodným prípravkom, ktorý je určený špeciálne na boj proti akné.

Náš tip na prípravok proti akné

Ak hľadáte skutočne kvalitný a funkčný prípravok na boj proti akné, odporúčame La Roche-Posay Effaclar. Tento čistiaci krém od svetoznámeho výrobcu kozmetiky je mimoriadne účinný v boji proti nadmernej tvorbe kožného mazu, zabraňuje upchávaniu pórov a obsahuje čistiace a antioxidačné zložky, ktoré dezinfikujú miesta postihnuté akné a zbavujú ich zápalu, vďaka čomu akné rýchlo ustupuje. Pri pravidelnej aplikácii prípravku si môžete byť istá, že akné vám už naďalej problémy robiť rozhodne nebude.

Drahšie prípravky od svetoznámych značiek ale aj lacná kozmetika sa dá zohnať online v e-shope Notino.sk. Je už len na vás, ktorému prípravku dáte prednosť!

 

Scroll To Top