Free songs
Home / Komerčné články / Športester Polar Vantage V: Osobný tréner na zápästí
Športester Polar Vantage V: Osobný tréner na zápästí

Športester Polar Vantage V: Osobný tréner na zápästí

Nie je to tak dávno, čo sa niektorí športovci pozerali na výrobky Polar trochu cez prsty. Fínska spoločnosť to však pozorne vnímala a rozhodla sa to zvrátiť – aj preto najnovšia séria športtestrov Polar Vantage V urobila dojem aj na tých najnáročnejších. Nový model je postavený na tom najlepšom zo svojho predchodcu, hodiniek Polar V800, ktoré boli obľúbené medzi špičkovými svetovými atlétmi. Čím je séria Vantage V zaujímavá a kto ju ocení?

Pre koho sú športtestre Polar Vantage V

Multifunkčné hodinky Polar Vantage V sú určené športovcom, ktorí túžia prekonávať samých seba – či už bežcov, plavcov, no vďaka svojej univerzálnosti sú skvelé aj pre triatlonistov. Čím sú výnimočné? Tvorcovia týchto hodiniek tvrdia, že neexistuje jedna vec, ktorú by vypichli, je to predovšetkým ich komplexnosť, ktorá majiteľov uchváti.

Ak by sme si však mohli vybrať za nich, určite je to neuveriteľne presné meranie tepu, práve v tejto oblasti patrí fínska značka Polar medzi svetových priekopníkov. Ich súčasťou sú však aj personalizované odporúčania, ako trénovať, aby ste mohli maximalizovať svoj výkon. Hodinky Polar Vantage teda hľadajú ideálnu rovnováhu v tréningu tak, aby každý športovec dostal individuálne rady či výstrahy.

Čo ocenia športovci

Multifunkčné hodinky Polar Vantage V si môžete vybrať v troch farebných prevedeniach – biela, čierna a oranžová. Na našom trhu sa ich cena pohybuje okolo 500 €, čo za túto sumu všetko dostanete? Poteší určite výborná výdrž batérie, s neustále zapnutým GPS pripojením sa na ne môžete spoľahnúť približne 40 hodín. Ovládate ich najmä pomocou dotykového displeja, ten na rozdiel od konkurencie príjemne prekvapil svojou presnosťou, počas fyzickej aktivity máte k dispozícii aj 5 gombíkov.

Bežci si nebudú vedieť vynachváliť, že tento multifunkčný športtester dokáže zmerať aj ich výkon iba zo zápästia, bez potreby ďalšieho senzora. Športtester Polar Vantage V merajú bežecký výkon podľa dát z GPS a barometra a tieto údaje zvládnu prepočítať aj na svalovú záťaž. Plavcom pomôžu zachytiť všetky kľúčové hodnoty vonku i vnútri – či už to je vzdialenosť, tempo alebo rýchlosť. Cyklistov poteší zase výborné spárovanie s ich ďalším cyklopríslušenstvom.

Komplexnosť

Nie len samotný športtester Polar Vantage V je komplexný, ale aj práca s ním – údaje si môžete ľahko stiahnuť do počítača či prepojiť s ďalšími aplikáciami, výborné sú nielen pre jednotlivcov, ale aj tímy, veľkým plusom sú i precízne naprogramované algoritmy, ktoré zohľadňujú osobnosť každého športovca – od váhy cez pohlavie až po srdcový tep počas odpočinku. Vďaka týmto údajom dokáže športtester prinášať skutočne personifikované rady, odporúčania či upozornenia týkajúce sa tréningu.

 

Scroll To Top