Free songs
Home / Bývanie / Pusťte sa do izolácie a zatepľovania – vieme, kto vám dodá izoláciu
Pusťte sa do izolácie a zatepľovania – vieme, kto vám dodá izoláciu

Pusťte sa do izolácie a zatepľovania – vieme, kto vám dodá izoláciu


Museli ste odložiť rekonštrukciu či spomaliť stavbu kvôli nedostatku izolačného materiálu? Nie je žiadnou novinkou, že výrobcovia dlhodobo nestíhajú dodávať. Zatepľuje sa vo veľkom, a tak izolačné materiály chýbajú. Keď ich zoženiete, tak trebárs na druhom konci republiky a neviete, ako ich dopraviť. Poznáme však riešenie – ponúka ho dodávateľ izolačných materiál, firma TOBYK.

Akustické izolácie zvyšujú komfort bývania

Nie je nič horšie, než bývať vedľa rušnej ulice, či od susedov počuť všetko, čo si kedy povedia. Desí vás, že tak, ako vy počujete ich, počujú aj oni vás. Riešením sú akustické izolácie stien. Izolácie KNAUF Akustik Board (TP 115) a Akustik Roll sú vhodné nielen na zateplenie priečok, ale tiež na zvýšenie akustického komfortu. Ide o izoláciu z minerálnych vlákien spájaných modifikovanou umelou živicou. Hodia sa do sadrokartónových konštrukcií, takže ich môžete využiť aj pri budovaní bytových priečok ako výplne, ktoré dokážu po zvukovej stránke odizolovať aj kúpeľňu a toaletu. Pri izolovaní priečok a stien medzi bytmi sa dá predstaviť sádrokartónová priečka, ktorá bude od tej pôvodnej oddelená práve touto izoláciou s vynikajúcimi akustickými vlastnosťami.

Chcete ušetriť na kúrení? Zaizolujte si fasádu

Kvalitné zateplenie fasády je základ na ceste k úsporám za kúrenie, ale tiež k zlepšeniu tepelnej pohody v interiéri v letných mesiacoch. Vďaka izolácii steny sa bude interiér menej prehrievať. Pre izoláciu fasád existuje veľa možností. Obľúbenými sú izolácie Izovat 100, 135, Nobasil FKD RS, Nobasil FKD-S Thermal, SMARTwall S C1 a N C1.

Ďalšie možnosti ponúka extrudovaný polystyrén. Môže ísť napríklad o Ravatherm XPS 300 WB či o Austroherm XPS TOP 30 GK. Voliť si môžete hrúbku 20 až 120 mm. Ide o homogénny materiál s uzavretou bunkovou štruktúrou s vynikajúcimi vlastnosťami. Tento typ izolácie sa hodí obvykle pre vonkajšiu izoláciu stien a soklov, pivníc, vlhkých priestorov a ako jadrová tepelná izolácia.

Izolácie od TOBYK

Firma TOBYK sa špecializuje na dodávanie izolačných materiálov Nobasil a Knauf. Má vlastné sklady, z ktorých vykrýva zvýšené požiadavky v sezóne, kedy sa zatepľuje najviac. Firma zatepľovací materiál rozváža po celom Slovensku vo vlastných automobiloch. Akúkoľvek izoláciu si jednoducho objednáte priamo na webových stránkach firmy Tobyk.sk.

Scroll To Top