Free songs
Home / Tipy & triky / Premýšľate nad kurzom anglického jazyka? Zistite prečo sa vám oplatí začať už dnes!

Premýšľate nad kurzom anglického jazyka? Zistite prečo sa vám oplatí začať už dnes!

Na učenie sa cudzieho jazyka nie je nikdy neskoro. Je všeobecne známe, že najľahšie a najlepšie sa učia cudzie jazyky od skorého detstva, predsa len malé deti sa učia všetko od základu – rozprávať, písať, počúvať, spoznávajú celý svet. Preto je im prirodzené učiť sa aj jazyky, ide im to jednoduchšie a bez väčších problémov. S pribúdajúcim vekom už je pre človeka ťažšie učiť sa niečo nové.

V hlave má už každý mnoho poznatkov z rôznych oblastí. A povedzme si úprimne – dospelý človek sa nad novými vecami často až príliš zamýšľa. Preto sa môžu vyskytnúť ťažkosti a problémy aj pri výučbe nových cudzích jazykov. Kedy je teda ideálny čas začať sa učiť jazyky?

Cudzie jazyky ti otvoria celý svet

Najrýchlejšou odpoveďou by bolo, že odmalička. Čas však už, žiaľ, vrátiť nevieme. Isto si mnohí z vás pamätajú vety od rodičov a učiteľov: „Uč sa cudzie jazyky! Budeš ich potrebovať!“ alebo „Cudzie jazyky ti otvoria možnosti, dostaneš sa do sveta, nebudeš mať problém pri cestovaní či získavaní zamestnania!“ Áno, mnohí sme to počúvali. No brali sme si to vtedy k srdcu? Na cudzie jazyky sme kašlali, česť výnimkám. Teraz svoje rozhodnutie ľutujeme a búchame si po čele, že sme predsa len tých rodičov a profesorov mali počúvať. Netreba však zúfať, mnohokrát nás k výučbe nového cudzieho jazyka dotlačia okolnosti.

Aj vy ste sa predsa v živote už neraz presvedčili, že jedným z najlepších hnacích motorov je motivácia. Ak potrebujete vedieť cudzí jazyk kvôli štúdiu, cestovaniu alebo svojej práci, máte možnosť profesijného rastu, vtedy je ten čas. Chopte sa príležitosti, motivujte svoje konanie a začnite sa cudzí jazyk učiť. Učiť sa môžeme v každom veku a za každých okolností. Na otázku, prečo sa učiť cudzí jazyk, by si mal odpovedať každý individuálne. Každý sa potrebuje alebo chce učiť jazyky z iných dôvodov.

Ktoré cudzie jazyky sa vám oplatí učiť

Všeobecne po celom svete prevláda anglický jazyk pretože je to sa využíva business english, preto nie je na škodu začať práve týmto cudzím jazykom. Je to niečo univerzálne, vďaka angličtine sa dorozumiete takmer všade vo svete. V našich geografických končinách, konkrétne na európskom území, je okrem angličtiny preferovaná veľmi nemčina, francúzština, ale v poslednom období je obľúbená aj španielčina. Mnoho ľudí však odchádza za prácou do zahraničia, nie je preto žiadnym prekvapením, že ľudia prejavili záujem napríklad aj o kurzy nórčiny. Máte preto neobmedzené možnosti pri výbere výučby cudzích jazykov, je len na vás, pre ktorý jazyk sa rozhodnete, akú formu učenia zvolíte a na akú úroveň sa chcete dostať. Dôležitá je, samozrejme, trpezlivosť, ochota učiť a adaptovať sa a najmä zas a znova, motivovať sa.

Pýtate sa, ktorý cudzí jazyk by sa vám ako Slovákovi mohol učiť najľahšie? Odpoveď je ťažká a neexistuje priamo objektívna, pretože každý človek je iný, jedinečný a každý máme nadanie na niečo iné. Všeobecne sa ale Slovákom učia najľahšie románske jazyky, medzi ktoré patria španielčina, taliančina a francúzština. Je to spôsobené tým, že majú voľnejší slovosled vo vetách a na rozdiel od nemčiny alebo angličtiny nemajú také presné frázy, ktoré sa treba naučiť, pretože tak jednoducho sú vytvorené.

English is easy – učiť sa anglicky je ľahké

Anglický a nemecký jazyk majú striktný slovosled, ľudia, ktorí sa učia tieto jazyky, chcú vedieť logiku, ktorá sa za jazykom ukrýva, no je nevysvetliteľná. Mnoho vecí treba jednoducho brať a chápať tak, ako sú, naučiť sa jazyk tak, ako je. Nezabúdajte, že slovenský jazyk je považovaný za jeden z najnáročnejších na svete, keďže má mnoho skloňovania, časovania, ohýbania, slovných druhov… Preto sa nalaďte rovno na myšlienku, že vďaka tomu zvládnete ktorýkoľvek jazyk, keď ste sa naučili ten náš slovenský.

Mnoho ľudí tiež nemá problém naučiť sa gramatiku cudzieho jazyka, vedia bezchybne vyplniť cvičenia či testy, vedia písať eseje, no keď príde na spontánnu hovorenú reč a konverzáciu napríklad s cudzincom, ostanú bezradní a náhle sa ukáže, že nevedia cudzí jazyk používať v praxi. Ľudia sú individuálni, každý pristupuje k výučbe jazyka inak. Niektorým ľuďom to ide akoby automaticky, ľahko, iní môžu mať zas problém a učenie im nejde tak jednoducho. A povedzme si úprimne, výučba cudzích jazykov na školách, či už základných, stredných, či vysokých, nebola vždy najkvalitnejšia. Či sa niečo na tom rokmi zmenilo, si musí každý odpovedať sám, či už na základe vlastných skúseností, alebo skúseností svojich detí. Vždy je však čas tieto chyby napraviť, napríklad prihlásením sa na kurz anglického jazyka.

Neváhajte preto využiť ponuky kurzov cudzích jazykov v ktoromkoľvek meste na Slovensku. Jazykové kurzy na mieru vám zaručia kvalitné a časovo nenáročné učenie sa cudzieho jazyka za pomoci skúsených lektorov. Nielenže sa naučíte hovoriť, písať a rozumieť v cudzom jazyku, spoznáte aj nových skvelých ľudí a rozšírite si okrem toho svoje obzory.

Scroll To Top