Free songs
Home / Bývanie / Okná, ktoré Vám budú vyhovovať
Okná, ktoré Vám budú vyhovovať

Okná, ktoré Vám budú vyhovovať

V našom domove je smerodajné najmä teplo, a to práve v týchto dňoch nie je jednoduché udržať. Práve preto treba stavbe, ale aj rekonštrukcií venovať dostatočnú pozornosť.

Na trhu je množstvo kvalitných nových technológií, ktoré splnia všetky Vaše želania, no často práve v snahe ušetriť, uberáme na kvalite, a tak si z vrecka sami vyťahujeme nemalé sumy neskôr. Nie je teda dôležité len, aký stavebný materiál použijete, či zateplíte, alebo nie, či ako je Váš nový dom orientovaný. Zásadným rozhodnutím sú aj správne okná. Práve ich správny výber zabezpečí, že doma budete mať v zime teplo, aj bez zbytočného prekurovania interiéru a v lete zasa udržia horúci vzduch mimo Vašich štyroch stien. Podstatným kritériom je však aj vetranie a samozrejme možnosť tvorenia plesní. Tieto však súvisia najmä s nekvalitnou výrobou okien, aj ich neodbornou montážou.

Vyberte si kvalitné okná

Vyberte si kvalitné okná

Ak sa teda rozhodujete pre nové okná, zvážte nielen výrobcu, ale aj profesionálny prístup nielen k montáži. Celý proces by mal vyzerať tak, že si vyberiete aj viacero výrobcov. Dajte prednosť tým s dobrou povesťou a skutočnou výrobou na Slovensku. Neraz sa totiž stáva, že firma v skutočnosti ponúka len nekvalitné výrobky z Poľska ako svoje vlastné. Následne je však problém s odstraňovaním problémov, porúch, či so servisom. Ak si však už vyberiete je nutné, aby Vás navštívil profesionál a zvážil a tiež zmeral skutočné rozmery a rozloženie budúcich okien. Toto netreba podceňovať, pretože to môže mať dopad na skutočné vlastnosti okien.

Aj u okien však máte na výber. Okrem plastových, ktoré sú asi najrozšírenejšie sú v ponuke aj drevené a hliníkové. Ich cena je však podstatne vyššia, a tak sa presadzujú práve plastové. Hliníkové sú najdrahšie, preto aj napriek dobrým vlastnostiam sú používané najmä na väčších stavbách a nie na rodinných domoch, či v bytoch. Drevené si zasa vyžadujú neľahkú a pomerne častú údržbu. Konečné vlastnosti sú však zväčša u všetkých troch typov podobné. Rovnako však ako na kvalitnú výrobu, je nutné myslieť aj na odbornú montáž. Ak toto podceníte, budete mať problémy aj s kvalitnými a drahými oknami.

Scroll To Top