Free songs
Home / Móda a krása / Nosíte správnu podprsenku?
Nosíte správnu podprsenku?

Nosíte správnu podprsenku?

Č i ste už odporcom, alebo milovníkom tohto malého kúsku oblečenia, s istotou dobre viete, o čom hovorím. Na trhu nájdeme množstvo farieb, vzorov aj strihov, no ani kvalitu netreba opomenúť.

Podprsenka sa stala súčasťou nášho šatníka a väčšina žien si bez nej nevie predstaviť svoje bežné dni. Ponúka oporu väčšiemu poprsiu, no rovnako vie vykúzliť objem aj tam, kde bola príroda skúpa. Výber správnej podprsenky však netreba podceňovať. Je našou druhou kožou, a tak je dôležitý nielen výber správneho materiálu, ale aj veľkosti.

Vyberte si správnu podprsenku

Vyberte si správnu podprsenku

Správnu veľkosť podprsenky nepozná väčšina žien. Najčastejšie zabúdame, že aj naše telo sa rokmi mení, a to čo Vám sedelo pred rokom, dnes už nemusí. Práve preto je na mieste navštevovať špecializované predajne, kde Vám je po ruke aj odborný personál. Najčastejším problémom sú malé košíky a veľký obvod hrudníka. Ako si však poradiť aj sama?

Najskôr vezmite krajčírsky meter a merajte nielen obvod hrudníka cez prsia, ale premerajte sa aj tesne pod poprsím. Toto číslo Vám prezradí obvod hrudníka. Číslo košíčkov zistíte tak, že tieto dve čísla porovnáte. Najlepšie Vám však poradia práve v špecializovanej predajni.

Nebojte sa však vyskúšať aj viaceré rôzne veľkosti. Neraz totiž záleží aj na strihu podprsenky. V každom prípade by ste sa v nej mali cítiť pohodlne, nemala by nikde tlačiť, ťahať, a pozor aj na čipku. Tá na pokožke vie nepríjemne svrbieť a spôsobovať až jej podráždenie. Ramienka si upravte podľa seba a skúste sa hýbať. Ak zdvihnete ruky nemala by podprsenka nikam utekať, a rovnako by sa nemali ani ramienka zarezávať, či padať z ramien. Ak sa predkloníte a znova vzpriamite, všetko by malo sedieť na svojom mieste, bez potreby akýchkoľvek úprav. Zapínanie by naviac nemalo siahať vyššie, ako je predný stred podprsenky. V opačnom prípade potrebujete menší obvod.

Dôležité teda je hľadať a skúšať, ak však na tú správnu narazíte, zistíte to okamžite ako si ju oblečiete.

Scroll To Top