Free songs
Home / Komerčné články / Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista
Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž mnoho zaujímavých mieste, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Stačí len vedieť, kam nasmerovať svoje kroky.

Hrad Ľupča

Hrad Ľupča

Tento región v sebe skrýva množstvo zaujímavých miest, nemusíte sa teda trápiť len turistikou či zimnými športami. Vyberte sa tam aspoň na pár dní. Uvidíte, že neobanujete. Nezabudnite si ale vopred vybaviť ubytovanie. Nízke Tatry majú toho dosť čo ukázať.

Habakuky

Ak máte malé ratolesti, určite si spravte zástavku v Dobšinského rozprávkovom svete Habakuky. Na Donovaloch nájdete ľudovo-fantazijné domčeky s atmosférou slovenských ľudových rozprávok. Deti tam môžu stretnúť obľúbených rozprávkových hrdinov a vy si môžete užiť radosť svojich potomkov a nádhernú okolitú prírodu.

Hrad Ľupča

Hrad na horách? Áno, v oblasti Nízke Tatry nájdete zaujímavý hrad Ľupča, ktorý vznikol ešte pred rokom 1250 a pôvodne slúžil ako poľovnícke sídlo kráľovskej rodiny. Postupne sa na ňom striedali rôzni majitelia a tí si ho prispôsobovali podľa svojich potrieb. Neskôr bol dokonca upravený aj na sirotinec a obývali ho aj rehoľné sestry. Vďaka tomu, že sa neustále využíval, zostal hrad Ľupča celkom dobre zachovaný. O zmienku stojí aj hradná studňa, z ktorej ústi päť podzemných chodieb, a tiež známa 700-ročná Korvínova lipa.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Región Nízke Tatry v sebe skrýva viacero jaskýň, k najznámejším asi patria Demänovská jaskyňa slobody alebo Demänovská ľadová jaskyňa. Počuli ste ale už o Jaskyni mŕtvych netopierov? Nachádza sa pod hrebeňom Nízkych Tatier a chodník k nej vedie nádhernou prírodou. Jaskyňa je domovom množstva netopierov, pričom v nej nájdete aj veľa kostí už uhynutých netopierov. Navyše ide o jedinú vysokohorskú jaskyňu na území Slovenska. Návštevníci sa pri prehliadke musia pridržiavať oceľových lán, preto je vhodná predovšetkým pre dospelých a väčšie deti.

Foto: Bigstockphoto

Scroll To Top