Free songs
Home / Komerčné články / Nerobte z matematiky strašiaka
Nerobte z matematiky strašiaka

Nerobte z matematiky strašiaka

V súčasnej dobe je matematika veľkým strašiakom a aj to je ukazovateľ, ako sa logické a kritické myslenie vytráca a pri vyučovaní absentuje apel na to, aby žiaci mysleli samostatne, overovali si informácie a neverili všetkému, čo si prečítajú na internete. Učiteľ si väčšinou odprezentuje svoju one man show a žiaci z toho poriadne nič nemajú. Áno, tí, ktorí matematiku nemajú radi, sa často pýtajú, že kedy v skutočnom živote budú potrebovať príklady na integrály, je veľká pravdepodobnosť, že nikdy. Je tu však jedno obrovské ale. Aké?

shutterstock_234318064

Matematika vám pomôže

Aj keď nikdy v živote nepoužijete zložité príklady na derivácie či integrály, v skutočnom živote vám môžu aj tak pomôcť. Ako? To, že vás naučia kriticky myslieť. To, že vďaka matematike sa nevzdáte a budete snažiť hľadať riešenie problému, ktorý vás stretol. Budete vedieť, že má nejaké riešenie a miesto toho, aby ste sa hneď vzdali a povedali „to sa nedá“, začnete hľadať riešenie. Lebo matematika nie je iba o číslách, ale aj o učení sa, ako správne pristupovať k problémom a o tom, ako sa s nimi vyposriadať.

Nejde vám matematika? Zahryznite sa do toho

Ak vám matematika nejde, zahryznite sa do nej. Cvičiť, cvičiť a cvičiť a ono to pôjde. Aj keď je matematika náročná, je to úžasne logická záležitosť a krásna veda. Nikto sa nenarodí s tým, že vie počítať príklady na limity, no keď sa snaží a začne precvičovať ich počítanie, dostane sa do toho. A to platí o všetkom. Nielen o matematike – talent je iba 20 % úspechu, zvyšných 80 % je tvrdá drina, cvičenie, slzy, krv a pot. Až potom sa úspech dostaví.

Kde môžete cvičiť?

Navštívte stránku Priklady.com, kde si môžete precvičiť príklady pre základné, stredné, ale aj vysoké školy. Aj výsledky si môžete skontrolovať a to dokonca úplne zadarmo. Netrápte sa hľadaním starej zbierky príkladov z matematiky, tu nájdete všetko potrebné.

Scroll To Top