Free songs
Home / Komerčné články / Na toto určite nezabudnite pred odletom

Na toto určite nezabudnite pred odletom

Leto už prišlo a vy ešte neviete, kam pôjdete cez tieto dva horúce mesiace? Nič to. Skúste cestovať na vlastnú päsť a uvidíte, že aj takýmto spôsobom si budete môcť zabezpečiť pár dní voľna ďaleko od práce a povinností. Na čo nesmiete pred odletom zabudnúť?

shutterstock_367286138

Na informácie o mieste

V prvom rade si zistite potrebné informácie o mieste, na ktoré sa chystáte a až následne si kúpte letenky. Nájdite si historické miesta, kultúrne podujatia, múzeá a galérie. Spíšte si ich na papier, pozrite si mapu a až potom si booknite letenky. Čo ak náhodou vo vami vybranom mieste nebude nič zaujímavého a vy sa tam zbytočne preženiete?

Na skontrolovanie dokladov

Dajte si na hromádku všetky doklady a pozrite sa na platnosť. Čo ak vám náhodou v polovičke dovolenky bude končiť platnosť občianskeho preukazu alebo pasu? Neriskujte, že sa nebudete môcť dostať napríklad z Washingtonu a letenky z Washingtonu do Bratislavy vám prepadnú. Možno sa vám to zdá nepotrebné, ale včasné zistenie ukončenia platnosti dokladu vám dá čas na vybavenie nového. Neohrozíte svoj let.

Na časovú rezervu

Uvedomte si, že cestou na letisko vás môžu zastihnúť zápchy. Vždy rátajte aspoň s hodinovou rezervou. Aj keď môžu ísť vlaky, autobusy alebo električky presne, radšej buďte na letisku skôr, ako neskôr. Je jedno, či budete mať letenky leteckej spoločnosti American Airlines, Wizzair alebo China Airlines. Myslite na to, že sa môže stať niečo nepredvídateľné, čo vás môže stáť čas.

Na lieky

Býva vám zle? Máte panický strach z výšok? Pripravte si k batožine tabletky od bolesti, náplaste na otlaky, elastický obväz a opaľovací krém. Aj takéto maličkosti vám pomôžu práve vtedy, keď vás začne niečo bolieť. Myslite dopredu a pripravte sa na nepredvídateľné veci.

Scroll To Top