Free songs
Home / Komerčné články / Na posilnenie imunity by ste mali myslieť počas celého roku
Na posilnenie imunity by ste mali myslieť počas celého roku

Na posilnenie imunity by ste mali myslieť počas celého roku

Počas chrípkových období či s nástupom zimy zaznamenávame zvýšenú spotrebu rôznych výživových doplnkov a potravín na posilnenie imunity. Niektorí z nás takéto záležitosti vôbec neriešia a spoliehajú sa na to, že ich organizmus sa popasuje s čímkoľvek. Dobrá imunita rozhodne nie je samozrejmosťou a nemali by sme zabúdať na to, že v istých životných obdobiach môže byť oslabená. Nejde iba o prechodné ročné obdobia. Na našu imunitu vplýva aj náš psychický stav, úroveň stresu, dostatok spánku či pohyb. Pokiaľ neviete, kde začať, nezúfajte. Dáme vám pár tipov, čo je vhodné na posilnenie imunity každého z nás.

Posilnenie imunity z dlhodobého hľadiska

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako predchádzať chorobám z dlhodobejšieho hľadiska. Aby sa nám zdravotné problémy vyhýbali, je potrebné si uvedomiť, že vo veľkej miere za náš zdravotný stav môže naše psychické nastavenie. Pokiaľ zažívate dlhodobý stres alebo žijete v nešťastnom partnerskom zväzku, posilnenie imunity výživovými doplnkami vám môže pomôcť iba na malú chvíľu, ak vôbec. Skúste si preto najprv vytvoriť podmienky na to, aby ste sa cítili so svojím životom spokojný a vyrovnaný. Ak máte problém sa uvoľniť a porozmýšľať nad tým, čo vás trápi, skúste jógu či meditácie. Aj keď sa môže zdať, že na posilnenie imunity takéto činnosti vplyv nemajú, z dlhodobého hľadiska je to rozhodne dobrá cesta.

Začnite s posilnením imunity už dnes

Najlepším spôsobom, ako posilniť imunitu, je vyvážená strava a dostatočný pohyb. Do svojej stravy zaraďte veľa ovocia a zeleniny, ktoré sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a živín pre naše telo. Sladené nápoje vymeňte za bylinkové čaje a vodu s citrónom. Pokiaľ milujete sladké, doprajte si ho iba raz za čas. Vieme, že je to ťažké, no môžete vyskúšať napríklad jeho zdravšie náhrady. Orechové tyčinky či sušené ovocie obsahujú menej cukru a navyše vás zasýtia. Myslite na to, že dopovať sa výživovými doplnkami bez toho, aby ste niečo zmenili vo svojom jedálničku či živote, nemá veľký prínos pre posilnenie imunity, ani pre vaše telo. Na posilnenie imunity existuje mnoho ciest, stačí si len vybrať jednu z nich.

Chcete sa dozvedieť viac o posilnení imunity? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://silverdium.sk/.

Scroll To Top