Free songs
Home / Tipy & triky / Ako vybrať správne pelechy pre psov?
Ako vybrať správne pelechy pre psov?

Ako vybrať správne pelechy pre psov?

Pokiaľ máte doma psíka, určite pre neho chcete len to najlepšie. To, že pes je iba zviera, neznamená, že nepotrebuje svoje miesto na spanie. Práve naopak. Každý pes rád cíti, že mu patrí miesto, v ktorom sa cíti bezpečne aj počas spánku. Na to slúži pelech a my si dnes povieme, ako vybrať ten správny. Pelechy pre psov dostanete kúpiť v ktoromkoľvek obchode s potrebami pre zvieratá. Na kúpu je však potrebné sa dobre pripraviť. Možno ste si doteraz mysleli, že pelech nie je nič špeciálne. Ak sa však začnete prehrabávať ponukou, zistíte, že vybrať ten správny nemusí byť vôbec jednoduché.

Kritériá výberu pelechov pre psov

Každý psík je iný, a preto aj výber pelechu by mal odzrkadľovať jeho individualitu a potreby. Ešte predtým, ako mu nejaký vyberiete, odmerajte ho vtedy, keď oddychuje. Mohlo by sa totiž veľmi ľahko stať, že kúpite príliš malý alebo veľký pelech, ktorý si váš psík neobľúbi. Myslite tiež na to, že pes sa počas spánku prevaľuje a zaujíma rôzne polohy. Pelechy pre psov sú navrhnuté tak, aby v nich mali psíky dostatok priestoru. Koniec koncov ide o jeho posteľ, a preto by mala byť rozmerovo dostačujúca. Dôležitých faktorom je takisto materiál, z ktorého je vyrobený. Dnes sú už na trhu pelechy pre psov, ktoré je možné prať v práčke. Je to veľmi pohodlné a navyše sa v ňom bude váš štvornohý miláčik cítiť ako na obláčiku.

Najobľúbenejšie pelechy pre psov

Viete, ktoré pelechy pre psov ľudia pre svojich miláčikov kupujú najčastejšie? Prvým z top výberu je takzvané iglu pre psa. Ide o akési útočisko, z ktorého môže pes v prípade záujmu vystrčiť iba hlavu, pričom inak zostane schovaný. Je to v podstate jeho domček alebo búda v podobe pelechu. Ďalšími obľúbenými pelechmi pre psov sú pelechy s okrajom, ktoré majú niečo spoločné s iglu, a tiež matrace pre psov. Matrace pre psov sú ideálnym riešením pre väčšie plemená. Jednoducho ho vystriete na želané miesto a váš psík si už k nemu cestu nájde. Existujú však aj ďalšie druhy pelechov pre psov. Stačí si len vybrať to, čo vášmu psíkovi vyhovuje najviac.

Ten najväčší sortiment pelechov pre psov a iných potrieb pre vašich štvornohých miláčikov nájdete na webe https://www.queedo.sk/.

Scroll To Top