Free songs
Home / Komerčné články / Na ples ako dokonalá dáma
Na ples ako dokonalá dáma

Na ples ako dokonalá dáma

Po Vianociach už tradične prichádza obdobie plné spoločenských udalostí, na ktorých máme príležitosť zabaviť sa naozaj do sýtosti . Najmä ženám však plesová sezóna okrem možnosti dokonalého odreagovania prináša aj nemalé starosti so zháňaním tých najvhodnejších šiat. Nechajte si aj vy poradiť, ako si vybrať vhodné plesové spoločenské šaty tak, aby ste v nich vyzerali ako dokonalá dáma.

dlhe-spolocenske-saty-na-ples-salonevamaria.sk

Šaty prispôsobte charakteru plesu

Pri kúpe šiat na ples si treba uvedomiť, že ide o spoločenskú udalosť často na vysokej úrovni, a preto sa na ňu treba náležite obliecť. Samozrejme, na plesy typu poľovnícky, športový či učiteľský nie je príliš potrebné brať ohľad na honosnosť, no pokiaľ sa vyberiete na váženejšiu udalosť, nič nenechávajte na náhodu. Stavte na dlhé plesové šaty či róbu, ktorá bude pôsobiť naozaj luxusne, no najmä vám sadne ako uliata. Príliš veľkú extravaganciu si ale odpustite, radšej zvoľte osvedčenú eleganciu. Tá bude určite v súlade s protokolom, ktorý je pri mnohých plesoch samozrejmosťou.

Zakryť nedostatky a rozumne zvýrazniť prednosti

V spoločenských šatách chcete určite vyzerať atraktívne a stať sa jednou z najelegantnejších dám plesu. Aj preto treba voliť také šaty, ktoré zakryjú akékoľvek nedostatky a naopak vyzdvihnú prednosti. Toto krédo je pri výbere šiat často dôležitejšie, než to, ako sa nám páči ich výzor. Dámy plnších tvarov s väčšími bokmi či zadkom by určite nemali siahať po šatách, ktoré sú v tejto oblasti nazberkané. Ak si myslíte, že nemáte tie najkrajšie nohy, nemali by ste ich v šatách príliš ukazovať a radšej si obliecť dlhé šaty bez veľkých rozparkov. Prednosť vo forme pekného dekoltu zas dokážu vyzdvihnúť korzetové šaty či šaty bez ramienok. Tu však treba mať vždy mieru a jednotlivé časti tela odhaľovať len v rámci medze slušnosti a štandardu protokolu.

saty-na-ples-salonevamaria.sk

Ako kupovať šaty, ktoré nemáme možnosť vyskúšať

Okrem butikov so šatami dnes máme možnosť rozhliadnuť sa a prípadne šaty aj kúpiť prostredníctvom internetu. Tento spôsob kúpy je obrovským uľahčením hľadania, keďže internetové obchody ponúkajú relatívne široký výber šiat, pričom sa nemusíte obmedzovať len na ponuku predajní vo vašom meste. Pri nákupe šiat cez internet však nemáte možnosť ich vyskúšania, a preto sa naozaj neoplatí príliš experimentovať. Vhodné je siahať po strihoch a farbách, o ktorých vieme, že nám slušia a pristanú k proporciám nášho tela. Salón EvaMária vám odporúča, aby ste pri kúpe šiat cez internet automaticky nevyberali vašu konfekčnú veľkosť, ale najskôr zmerali svoje rozmery a porovnali ich s veľkostnou tabuľkou pri jednotlivých šatách.

Doladenie vzhľadu do posledných detailov

Ak sa vám podarilo vybrať plesové šaty, na rad prichádzajú topánky, doplnky a líčenie. Ideálne je mať v zálohe jeden pár strieborných alebo zlatých topánok spoločne s kabelkami v týchto farbách, ktoré dokážete prispôsobiť takmer k akýmkoľvek šatám. Jednotlivé šperky je vhodné voliť s ohľadom na zdobenie šiat tak, aby ste to s nimi neprehnali. Ak je dekolt šiat zdobený a sám o sebe výrazný, je vhodné upustiť od náhrdelníka a namiesto neho si radšej dať väčšie náušnice. Make up je rovnako ako doplnky potrebné prispôsobiť šatám. Ak sú šaty jednoduché, make up by mal byť výraznejší, no dávajte si pozor, aby ste to s ním neprehnali. K honosným šatám sa zas hodí skôr jemnejšie líčenie.

Prípravy na ples sú pre dámy často náročné, no ak si dáte záležať, výsledok bude stáť rozhodne za to. Prajeme vám príjemnú zábavu a prežitie nezabudnuteľného plesu.

Scroll To Top