Free songs
Home / Tipy & triky / LED – keď svetlo, tak efektívne!

LED – keď svetlo, tak efektívne!

Aj vám sa už vypálila tá stará halogénová žiarovka, ktorá spoľahlivo fungovala tak dlho? Vedzte, že halogén dnes už rozhodne nie je výhodné riešenie, sú to totiž LED žiarovky!

Vypálila sa vám stará halogénová žiarovka, čo teraz urobíte? A) pôjdete do najbližšej predajne a kúpite si novú halogénovú žiarovku, B) pôjdete do najbližšej predajne a kúpite si svietidlo s technológiou LED. Pokiaľ ste si vybrali možnosť A), možno o tom ani neviete, ale robíte jednu z najväčších chýb vo svojom živote. Prečo sú však LED žiarovky tak veľmi ospevované a aké sú vlastne ich výhody voči tradičným žiarovkám? Nuž, pozrime sa najprv na starú známu halogénovú žiarovku. Keď večer prídete domov a potrebujete rýchlo zapáliť žiarovku v izbe, asi viete, ako na to žiarovka zareaguje. Začne sa pomaly ale isto prebúdzať z hlbokého spánku, asi ako medveď, ktorý na jar vyšiel prvý krát zo svojho brlohu. Stručne a jasne, neposkytne hneď svoj plný výkon, ale pár minút trvá, kým sa úplne rozsvieti. Určite ste si všimli, že po nejakom čase sa žiarovka rozhorúči a neradno sa jej dotýkať. A to má jednu vážnu nevýhodu, ktorú LED žiarovky veľmi ladne odstránili.

Efektívne svietenie sa nerovná vykurovanie

Pokiaľ chcete svietiť, chcete svietiť, nie kúriť, na to máte predsa radiátor. LED žiarovky sú ospevované právoplatne, odstraňujú totiž všetky hlavné problémy obyčajných žiaroviek. Vďaka inej technológií tvorby svetla dokážu svietiť so zanedbateľnými tepelnými stratami, majú tak oveľa nižšiu spotrebu energie ako bežné žiarovky. Nehovoriac o ich malej veľkosti, vysokej svietivosti dostupnej okamžite po zapnutí a mnohých iných výhodách, ktoré ju v rebríčku výhodnosti stavajú výrazne nad halogénové žiarovky. LED žiarovky, LED panely, LED trubice, to všetko sú ideálne spôsoby svietenia, ktoré môžete presadiť aj vo svojom obydlí, a to čo najskôr. Rovnako ako napríklad LED reflektory. Tak nečakajte, začnite svietiť efektívne aj vy!

Scroll To Top