Free songs
Home / Bývanie / Kvalitné posteľné obliečky ovplyvňujú kvalitu nášho spánku
Kvalitné posteľné obliečky ovplyvňujú kvalitu nášho spánku

Kvalitné posteľné obliečky ovplyvňujú kvalitu nášho spánku

Pravidelný a kvalitný spánok je úplným základom pre naše zdravie. Počas spánku naše telo i myseľ odpočívajú a prebiehajú ozdravovacie procesy. Práve z tohto dôvodu by sme mali dbať na to, aby bol náš spánok kvalitný. Ovplyvňujú ho viaceré faktory, ako napríklad teplota v spálni, tma či posteľné obliečky. Môže sa zdať, že ide o banalitu, avšak opak je pravdou. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako vybrať posteľnú bielizeň s ohľadom na ročné obdobie i naše potreby.

Ako ročné obdobia ovplyvňujú výber obliečok na posteľ?

Ak ste si doteraz mysleli, že je úplne jedno, aké obliečky si zvolíte na leto alebo na zimu, vyvedieme vás z omylu. Ako sme už spomínali, aj posteľná bielizeň môže ovplyvniť to, ako sa vyspíme. Existujú materiály, ktoré sú vzdušnejšie a práve tie sú vhodné na leto. Ak ste už niekedy spali v saténových obliečkach, určite viete, že práve toto je tá správna voľba na leto. Patria k luxusnejším a o niečo drahším kúskom, avšak nemali by chýbať ani v jednej modernej domácnosti. Ich výhodou je to, že látka je tenká, no zároveň veľmi pevná. Navyše na tele príjemne chladia, čo je plusom hlavne v letných mesiacoch. Keď sa vonku začne ochladzovať, je načase sa so saténovými obliečkami rozlúčiť a vytiahnuť napríklad flanelové. Tie sú hrubšie a na dotyk oveľa mäkšie. Sú ako stvorené na dlhé zimné večery pod perinou. Flanelová posteľná bielizeň vás príjemne zahreje a vy sa vyspíte ako na obláčiku.

Pri výbere buďte obozretný

Mnohí ľudia si vyberajú obliečky na posteľ na základe toho, ako vyzerajú. Potlač či farba by však v žiadnom prípade nemala byť rozhodujúca. Kritériá sú jasné – na prvom mieste by mala byť kvalita materiálu. Preto vždy čítajte, čo je pri konkrétnom výrobku napísané. Ak si chcete kúpiť obliečky, ktoré vám vydržia roky ako nové, vždy si vyberte kvalitu. Zároveň by ste vždy mali nakupovať od overeného dodávateľa či výrobku. Je jedno, či sa rozhodnete nakupovať v kamennej predajni alebo cez internet. Predajca musí mať dobré recenzie a musí zodpovedať za svoj tovar. Ten najväčší výber posteľných obliečok nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.

Scroll To Top