Free songs
Home / Komerčné články / Ktorým rekonštrukciám sa nevyhnete, ak bývate v dome?
Ktorým rekonštrukciám sa nevyhnete, ak bývate v dome?

Ktorým rekonštrukciám sa nevyhnete, ak bývate v dome?

Keď sa nasťahujeme do domu, dúfame, že prvými výraznejšími rekonštrukciami sa začneme zaoberať až po niekoľkých desaťročiach. Bohužiaľ, menším rekonštrukciám sa nevyhnete, či chcete, alebo nie. Aj v tomto prípade platí, že ak investujete do kvalitnejšieho stavebného materiálu, vyhnete sa zbytočným komplikáciám v budúcnosti.

Samozrejme aj výberom stavebnej firmy ovplyvníte to, ako bude vaša stavba- váš dom vyzerať. Dôležitý je ale aj materiál, ktorý si na stavbu a rekonštrukciu vyberiete. Ktorým rekonštrukciám na dome sa určite nevyhnete?

Fasáda

Nepatrí síce ku komplikovaným rekonštrukciám domu, ale nevyhnete sa jej. Po rokoch sa farba opotrebováva a práve preto budete musieť opäť postaviť lešenie, zavolať robotníkov a pustiť sa do maľovania. Na túto činnosť si vyberajte výlučne len teplé počasie – najlepšie na jar, poprípade koniec leta.

Výmena dlažby na chodníku a zábradlia

Pod vplyvom počasia sa po určitom období opotrebuje aj dlažba na chodníku. Po odstránení staršej dlažby nezabúdajte spraviť pevné podložie, aby sa dlažba nehýbala. Okrem tohto vás po rokoch môže čakať aj výmena zábradlia na balkóne. Najmä to drevené pod vplyvom počasia začne postupne pracovať (praskať, šúpať sa).

Rekonštrukcia kúpeľne

S pribúdajúcimi rokmi budete potrebovať peniaze aj na rekonštrukciu kúpeľne. Najmä obklady a dlažba sa po rokoch opotrebujú. O práčke, vodovodných batériách, umývadle a záchode ani nehovoríme.

Scroll To Top